انتخاب محل صحیح: انتخاب جایی مخصوصاً برای افرادی که در خانه کار می‌کنند نکته‌ای کلیدی است زیرا ساعات زیادی را در آن سپری خواهند کرد. بنابراین اگر یک گوشه کوچک و دلگیر را تبدیل به دفترکار کنید هیچ وقت از آن لذت نمی‌برید. همچنین به مسیر‌های رفت و آمد در خانه دقت کنید. اگر در شلوغی بازدهی بهتری دارید قسمت‌های مرکزی و در غیر این صورت بخش‌های آرام‌تر خانه را انتخاب کنید.

منظره‌ای رو به بیرون: اگر امکانپذیر است میز کار را در مقابل یک پنجره قرار دهید. دیدن منظره بیرون و نور آفتاب تأثیر شگرفی در روحیه افراد دارد. اگر این کار میسر نیست، تابلویی زیبا بالای میز کار آویزان کنید.

رنگ دیوارها: این قسمت از خانه را به رنگ دلخواهتان درآورید و از کلیشه‌هایی مانند سفید یا بژ که اغلب در محیط‌های کاری دیده می‌شود فاصله بگیرید. رنگ‌هایی که به شما آرامش و انرژی می‌دهند بهترین گزینه هستند.

یک لیوان زیبا، جای خودکار‌ها، کاغذ یادداشت‌های رنگی و سطل زباله با طرح‌های شاد چند نمونه ساده‌اند. عکس‌های خانوادگی یا قابی از جملات زیبا و تأثیرگذار را نیز روی دیوار بزنید

انتخاب صحیح وسایل: میز، صندلی و قفسه‌ها باید در خدمت شما باشند نه بالعکس! به‌فعالیت‌های کاری خود فکر کنید، مثلاً چه وسایلی باید در دسترسی سریع و آسان باشند. با توجه به چنین مواردی مبلمان خود را انتخاب کنید. همچنین فراموش نکنید مبلمان بخش کاری باید با مبلمان دیگر قسمت‌ها همخوانی داشته باشد. هارمونی رنگ و سبک را در کل خانه حفظ کنید. اگر محل کارتان همین دفتر خانگی است برای صندلی خوب و راحت و مطابق با استاندارد‌ها هزینه کنید. صندلی نامناسب آسیب‌های جدی به سلامت بدن می‌زند.

وسایل زیبای تزئینی: استفاده از وسایل زیبا با ظاهری غیر اداری و حتی المان‌های تزئینی محیط را دلگرم‌کننده می‌سازد. یک لیوان زیبا، جای خودکار‌ها، کاغذ یادداشت‌های رنگی و سطل زباله با طرح‌های شاد چند نمونه ساده‌اند. عکس‌های خانوادگی یا قابی از جملات زیبا و تأثیرگذار را نیز روی دیوار بزنید.

نورپردازی: بسیار مهم است که این بخش نور کافی داشته باشد. اما مراقب باشید نوری مستقیم به صفحه مانیتور نتابد چرا که موجب ایجاد خیرگی و اذیت شدن چشم‌ها می‌شود. دیوارکوب‌ها می‌توانند به شما بسیار کمک کنند تا نور محیط را به بهترین شکل تنظیم کنید.

وسایل الکترونیکی: هرچند کامپیوتر، تلفن، پرینتر و سایر وسایل الکتریکی فضا را اداری می‌کنند اما می‌توان ظاهر آنها را بهبود بخشید. روی وسایل برچسب‌های رنگی و مورد علاقه‌تان را بزنید و سیم‌ها را با کاموا بپوشانید.