درنگ: گم شدن یا ربوده شدن بچه‏‌ها در دنیای امروز بسیار رایج است و بارها پیش آمده که در کشورهای مختلف کودکانی به دلایل مختلف ربوده‎ شده‎اند یا به طور اتفاقی گم‎شده‎اند. از طرفی با افزایش تعداد فیلم‎هایی که با موضوع آدم‏ ربایی ساخته می‌شوند نگرانی والدین نسبت به فرزندانشان را بیشتر کرده است اما تکنولوژی سعی کرده به طرق مختلف از ربوده شده و یا گم شدن کودکان جلوگیری کند. با روش‏‌هایی متفاوت که برخی گران و برخی گران‎تر هستند. تلگراف در گزارشی به برخی از این راه‏‎ها اشاره کرده است.

اولین بار یک کمپانی بریتانیایی ایده‏‌اش را مطرح و البته ارائه کرد. یک قطعه پلاستیکی که به کمربند یا دگمه لباس نصب و با گوشی موبایل والدین مرتبط می‏‌شود. اگر والدین فرزندشان را نبینند از هر فاصله‏‌ای می‏‌توانند با اپلیکیشن مربوطه، زنگ هشدار این قطعه پلاستیکی را به صدا در بیاورند تا افراد اطراف کودک متوجه گم یا دزدیده شدن  او شوند. این قطعه قسمتی دارد که مشخصات والدین روی آن نوشته شده تا مردم بتوانند آن‎ها را پیدا کنند. سازنده این قطعه به خاطر گم کردن فرزند خودش انگیزه ساخت آن را پیدا کرد.

راه بعدی اپلیکیشنی استرالیایی است که با قراردادن یک GPS درون جیب یا قسمتی از لباس کودکان باعث می‎شود والدین بتوانند با گوشی موبایل کودک خود را ردیابی کنند.

بعد از تولید این ابزار یک کمپانی سوئدی نوعی کامل‎تر و البته گران‎تر آن را عرضه کرد. در نسخه جدید اگر کودک به سن درک این موضوع رسیده باشد می‏‌تواند از طریق قطعه موجود در جیبش کاری کند که زنگ هشدار گوشی والدین به صدا در بیاید. نوع دیگر این اپلیکیشن هم وجود دارد که به کودک اجازه می‎دهد در صورت گم شدن با فشردن دکمه‌ای به والدینش پیام ارسال کند.

همچنین از مدت‎ها قبل در امریکا حرکتی رایج شده که البته بسیار گران است اما والدینی که توان مالی‏ داشته باشند قطعه GPS را در دندان یا زیر پوست فرزندشان جایگذاری می‎کنند تا مطمئن شوند او هرجا باشد می‏‌توانند پیدایش کنند.