فیلم | تحلیلی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶

نیروهای برقرار کننده امنیت و افراد نیروی انتظامی در حد فاصل چهارراه ولیعصر(ع) و میدان انقلاب و خیابان‌های اطراف آن به انجام وظیفه می‌پردازند.

طبق مشاهدات خبرنگار ایسنا تجمعات پراکنده‌ای در جوی نسبتا آرام در خیابان انقلاب تهران شکل گرفت و البته حضور گسترده‌ نیروهای انتظامی در مسیر تردد مردم دیده می‌شد.

نیروهای پلیس‌ راهنمایی و رانندگی نیز در حال کنترل ترافیک در خیابان‌ها حضور داشته‌اند.

واحدهای تجاری و دستفروشان در ساعات اولیه تجمع مشغول فعالیت خود بودند.

در داخل دانشگاه تهران نیز تحرکی دیده نمی‌شد ولی ماموران امنیتی در محدوده آن حضور دارند.

جمعیت تا زمان ارسال این خبر به حالت عادی در خیابان در حال تردد بودند و حضور  عوامل انتظامی و ماشین‌های آبپاش نیز دور میدان انقلاب قابل توجه است.

در کنار پمپ بنزین وصال نیز نیروهای امنیتی حضور دارند . پمپ بنزین وصال  خلوت است.

  فیلم | گزارش شبکه خبر از تجمعات اخیر مردم در برخی شهرها
  فیلم | ⁣واکنش جهانگیری به تجمع بدون مجوز مردم در مشهد

یکی از مسوولان این پمپ بنزین در ساعات اولیه تجمع به خبرنگار ایسنا گفت این پمپ بنزین به ارایه خدمت به مردم مشغول است و مشکلی در این زمینه نیست.

اما در مقابل متروی انقلاب درگیری کوتاهی بین عده‌ای با نیروهای امنیتی ایجاد شد که با اقدام نیروی انتظامی جمعیت تجمع‌کننده متفرق شدند.

از نکات قابل توجه در برخی مناطق مرکزی تهران از جمله خیابان‌های انقلاب و چهارراه ولیعصر افزایش تعداد بالای موتورسواران امنیتی و شخصی است. در میدان ولیعصر نیز در اطراف میدان نیروهای امنیتی و انتظامی و خودروهای آبپاش جهت جلوگیری از بروز تنش‌های احتمالی مستقر شده‌اند.

با توجه به ترافیک موجود در خیابان‌ها که به واسطه تردد بالای عابران پیاده ایجاد شده، تمایل مردم به استفاده از وسایلی مانند موتور که آن‌ها را زودتر به مقصد برساند نیز قابل توجه است.

در سویی دیگر در محدوده خیابان فلسطین جمعی با روشن کردن آتش و دست زدن اقدام به سردادن شعارهایی کردند. این عده در ادامه با حرکت به سمت خیابان جمهوری، شعارهایی علیه مسوولان نظام و سیاسیون هر دو جناح اصلی کشور سر دادند. همچنین گارد مستقر در تقاطع فلسطین و شهدای مظفری نسبت به پراکنده کردن جمعیت حاضر اقدام کردند. تعدادی از تجمع‌کنندگان دستگیر شدند و واحدهای تجاری در این خیابان بسته شدند.

تعداد قابل توجهی از مردم در این محدوده تنها نظاره‌گر هستند و برخی از آن‌ها به عکسبرداری و فیلمبرداری مشغولند و تجمع‌کنندگان با سردادن شعار سعی در تحریک آن‌ها دارند.

نیروهای امنیتی نیز از عابران دعوت می‌کنند تا از مسیرهای فرعی مقصد خود را دنبال کنند.

تردد در خیابان‌ها به صورت عادی و در عین حال پر ازدحام جریان دارد و نیروهای امنیتی و انتظامی نیز با حضور خود سعی در برقراری امنیت و آرامش دارند.