درنگ: ایلنا نوشت: محمدجواد حق‌شناس در توییتر خود نوشت: کنگره حزب اعتماد ملی که با شعار اتحاد و انسجام آغاز شد و با حضور بزرگان اصلاحات و سخنان دکتر عازف، مطهری، منتجب‌نیا، خانم کروبی و حضرتی ادامه و با استقبال بی‌نظیر بیش از ۱۸۰۰ نفر روبرو شد با اقدامات سازمان‌یافته گروه فشار با اختلال روبرو شد و علیرغم رای اکثریت به شورای قبل ناتمام ماند.

توضیحات گرامی مقدم درباره کنگره عصر امروز حزب اعتماد ملی

اسماعیل گرامی‎مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی در این باره گفت: کنگره اعتمادملی مورد استقبال شخصیت‌های برجسته کشوری و اشخاص برجسته اصلاح‌طلب مانند آقایان عبدالله نوری، غلامحسین کباسچی، مرتضی الویری، عباس عبدی، علی شکوری‌‌‌راد، سیدمصطفی تاجزاده، حجت‌الاسلام قدرت‌ علیخانی، حجت‌الاسلام محسن رهامی، محمدرضا تابش، فیض‌‌الله عرب‌سرخی، ابراهیم اصغرزاده، نمایندگان کنونی و ادوار مجلس و اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

سخنگوی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا، محمدرضا عارف، علی مطهری، خانم فاطمه کروبی و الیاس حضرتی در این کنگره به سخنرانی پرداختند، اظهار داشت: گروه‌هایی از اقوام و اقلیت‌های قومی و مذهبی از سراسر کشور در این جلسه حضور داشته و برنامه مختصری نمایشی هم برگزار کردند که نشان دهنده آن است که حزب اعتماد ملی برای همه اقوام و مذاهب جایگاه خاصی قائل است.

گرامی مقدم با بیان اینکه در قسمت دوم این کنگره، هیات رئیسه موقت حزب که شامل اعضای شورای اجرایی حزب می‌شوند با رای‌‌‌گیری قیام و قعود دکتر ابوالفضل کزازی را به عنوان رئیس هیات رئیسه کنگره انتخاب کردند، تصریح کرد: ایشان در مرحله اول اساسنامه و مرامنامه حزب و همچنین ابقای شورای مرکزی کنونی را با قیام و قعود رای‌‌گیری کردند که با اتفاق آرا، اعضا رای به ابقای اعضای شورای مرکزی کنونی و اصلاحات صورت گرفته در اساسنامه و مرامنامه دادند.

وی افزود: در این میان، تشنج اندکی هم در جلسه رخ داد که بیشتر افرادی بودند که خارج از حزب بودند و با برنامه ساماندهی از قبل پیش‌‌‌بینی شده قصد برهم زدن کنگره را داشتند که برنامه کنترل شد و در پایان نیز آقای الیاس حضرتی اعلام کرد با توجه به رای‌گیری صورت گرفته با قیام و قعود، جلسه خاتمه پیدا کرده است.

تکذیب حمله به علی مطهری در جریان برگزاری کنگره حزب اعتماد ملی

حزب اعتماد ملی حمله به علی مطهری در جریان برگزاری دومین کنگره این تشکل که عصر امروز برگزار شد را تکذیب کرد.

در این تکذیبه آمده است: به اطلاع اصحاب رسانه و علاقه‌‌‌مندان حزب اعتماد ملی می‌‌رساند تشنج پیش آمده در بخش دوم کنگره بوده است و در این قسمت از مراسم هیچ یک از مهمانان غیرحزبی از جمله جناب آقای دکتر مطهری حضور نداشتند. لذا حمله به آقای مطهری تکذیب می‌‌شود.