درنگ: تا حالا شده از شدت فشار عصبی و اضطراب مدام پای خود را تکان دهید یا با وسیله شخصی خود به طور غیر معمول کار کنید؟ نگران نشوید این کاملا طبیعی است.

بیشتر اشخاص زمانیکه مشغول صحبت با تلفن هستند یا اینکه به موضوع مهمی فکر می‌کنند با خودکار، سیم تلفن یا… بازی می کنند و این رفتار گاهی به آن وسیله آسیب می زند. دلیل این رفتار هم استرس و اضطراب ناشی از اتفاقات روزمره است.

به تازگی به کمک تکنولوژی گجت یا ابزاری ساخته شده که به شما کمک می‌کند این استرس را کاهش بدهید. ابزای به نام «فیجت».

فیجت چیست؟

فیجت ها ابزاری هستند که کاربرد فیزیکی خاصی ندارند اما کار با آنها لذت بخش و آرامش بخش است. فیجت در هر خانه ای پیدا می‌شود؛ دکمه خودکار، جوی استیک یا حتی سبیل جزو چیزهایی هستند که به طور روزمره سوژه فیجت قرار می گیرند.

اما اکنون فیجت‌هایی وارد بازار شدند که به صورت تخصصی برای تخلیه عصبی طراحی شده‌اند و هدفی جز این کار ندارند. فیجت ها انواع مختلفی دارند برخی چرخشی هستند و برخی خاصیت های همچون دکمه ای، کلید و … دارند.

اما بهترین مدل آنها اسپینرها هستند که خاصیت چرخش بسیار سریع دارند و این چرخش حالت توهم گونه‌ای ایجاد می‌کند که نگاه کردن به آن در کنار خود این عمل فیزیکی به فرد آرامش می‌دهد و از آنجایی که بیشتر اشخاص دوست دارند تا اسپینرشان تندتر و بیشتر بچرخد فشار بیشتری بر آن وارد می کنند و همین باعث تخیله انرژی و استرس می شود و از آنجایی که می توانید این چرخش را در میان نوک دو انگشتتان حس کنید، باعث افزایش قدرت تمرکز نیز می‌شود.

قیمت این ابزارها از ۲۵ هزار تا ۴۰ هزار تومان است که در بازارهای کامپیوتر در سراسر ایران به سادگی قابل خریداری است.