درنگ :  لاشه این گاو شیری از پاهای عقبش بالای یک میز ناهارخوری در رستوران اتیکا در شهر آدلاید آویزان شده است. آویختن این گاو خشک شده واکنش‌های شدیدی را در اینترنت برانگیخته و بسیاری این کار را نامطلوب و منزجر کننده خوانده‌اند.

صاحبان این پیتزافروشی می‌گویند که نمایش این گاو باعث می‌شود مشتریان در مورد واقعیت‌های مصرف گوشت فکر کنند. فدریکو و ملیسا پیزانلی صاحبان این رستوران در بیانیه‌ای گفته‌اند: هدف از آویختن این گاو به این شکل ایجاد نوعی تقابل است نه دکوراسیون.

 

پوست گاوی که درونش پر شده روی میزی در رستوران اتیکا آویزان است | عکس: BBC

این رستوران که به تازگی باز شده و گوشت و لبنیات هم عرضه می‌کند، به گونه‌ای طراحی شده که شبیه کشتارگاهی با دیوارهای شیشه‌ای است.

صاحبان رستوران می‌گویند پس از ذبح این گاو هشت ساله گوشتش کاملا مصرف شد. بیش از ۴۵۰۰ نفر طومار آنلاینی را امضاء کرده‌اند و خواهان برداشتن لاشه گاو شده‌اند. بسیاری هم در صفحه فیسبوک از این رستوران انتقاد کرده‌اند. در این طومار آمده است: این صحنه بی‌رحمانه و وحشتناک است و دیدنش شوکه‌کننده است… فضایی را برای مردم فراهم می‌کند که با مرگ و شکنجه گونه‌های دیگر راحت‌تر کنار بیایند.

آقای پیسانلی به بی‌بی‌سی گفت از زمان افتتاح رستوران در سه ماه پیش، آویزان کردن این لاشه واکنش‌های مثبت زیادی هم داشته است.