درنگ: در بین راه پارکینگ مجموعه تفریحی بام تهران تا ایستگاه ۱، یک داربست بلندی به صورت مربع نظر شما را جلب می‌کند، جلوتر که می‌روید با کانتینرهایی که فقط در فیلم‌ها  یا روی تریلرها دیده‌ایم روبرو می‌شوید که روی آنها نوشته شده «کیوب کافه».

کانتینرها ظاهر عجیب و رنگ بندی جالبی دارند، با وارد شدن به آنها صندلی‌های فلزی و لوله‌های بیرون زده از سقف، همه و همه با هم همخوانی دارند. به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع در روز و همچنین وجود لامپ‌های فراوان در شب نور کافه بسیار مناسب است. سیگار کشیدن در محیط داخلی کافه ممنوع است ولی در بیرون کافه برای افرادی که سیگار می‌کشند میزهایی قرار داده شده است. این میزها نیز به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع چشم انداز بسیار زیبایی دارند.

این کافه دو طبقه است. در طبقه دوم علاوه بر بخش عمومی، بخش وی آی پی نیز وجود دارد که باید از قبل رزرو شود. در وی آی پی تلویزیون و پلی استیشن نیز برای سرگرمی مهمانان ویژه قرار داده شده است.

جعبه‌های چوبی مانند جعبه‌هایی که در فیلم‌ها برای انتقال اسلحه استفاده می‌شود در هر دو طبقه وجود دارد که در آن بازی‌های برد قرار دارد که دوستداران بازی‌های برد، استقبال زیادی از آن می‌کنند. در مجموعه کیوب یک رستوران به اسم گامبی وجود دارد که با همان سبک طراحی و ساخته شده و منوی آن شامل تمام غذاهای فست فود است.

امکانات کیوب کافه

در فضای بیرون کافه دو محیط جداگانه به غیر از کافه و رستوران مشاهده می‌شود، یکی از آنها اسکیپ روم است که در محیطی بزرگ و در دو طبقه قرار دارد و شما می‌توانید به همراه دوستان و خانواده خود وارد این بازی شوید و در یک سیر داستانی با داشتن یک نقش مشخص برای هر نفر به تلاش برای حل مشکلات و خروج از آنجا بپردازید. دیگری یعنی همان داربست‌هایی که از پارکینگ قابل دیدن هستند و بازی «کیوب کلایمبینگ» را تشکیل می‌دهند. اگر با دل و جرات هستند و به هیجان علاقه دارید به شدت توصیه می‌شود این بازی را تجربه کنید. این بازی یا ورزش رکورد جهانی نیز دارد.

در کنار این مجموعه زیپ لاین مجموعه توچال قرار دارد که جزو مجموعه کیوب نیست ولی در همان فضا قرار دارد.

منوی کیوب کافه

در این کافه برای تهیه غذا بطور کامل از روغن زیتون استفاده می‌شود و فر موجود نیز برای محافظت از محیط زیست برقی است

منوی این کافه در ۵ بخش موجود است : صبحانه، کیک و دسر، غذا و سالاد، نوشیدنی سرد، نوشیدنی گرم

صبحانه: فرنچ تست، صبحانه کنتیننتال، انواع املت‌ها، پنکیک و بشقاب سنتی

کیک و دسر: کراسان، پای سیب، پودینگ شکلات، انواع چیزکیک و برانی | تیرامیسو، وافل و انواع کرپ.

غذا و سالاد: برگر، لازانیا ، پاستا، پنینی، سوفله |  انواع سالاد

نوشیدنی سرد: موهیتو، لیموناد، استرابری موهیتو، انواع اسموتی، شیک‌ها، دیتاکس‌ها و عرقیات گیاهی

نوشیدنی گرم: انواع قهوه، انواع چای و قهوه‌های دمی

نکته مهم

شاید خیلی از افراد نخواهند این مسیر که حدودا نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه پیاده روی دارد را پیاده بپیمایند. اگر سوار اتوبوس‌های خود مجموعه بام تهران شوید می‌توانید کنار این مجموعه پیاده شوید. البته مالکان این مجموعه به دنبال خرید ماشین‌های تمام برقی برای مشتریان خود هستند که در پارکینگ حضور داشته باشد و مشتریان را به این مجموعه برساند.

آدرس

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این کافه ایستگاه تجریش است. بعد از آن از میدان تجریش با تاکسی‌های بام به ابتدای مجموعه توچال بروید.

تاکسی نیز هم از چهار راه پارک وی و هم از میدان تجریش برای مجموعه توچال وجود دارد. از ابتدای مجموعه توچال اگر مشکلی با پیاده روی ندارید می‌توانید با ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پیاده روی به کیوب کافه برسید در غیر این صورت می‌توانید با اتوبوس به این مجموعه بروید.