درنگ: کیان خوب سرشت را حالا بسیاری از کاربران اینستاگرام می‌شناسند. او پسر کوچولوی تپل دو ساله‌ای است که بیشتر به خاطر انتشار ویدئوی سینه‌زنی‌اش به شهرت زیادی در شبکه‌های اجتماعی و حتی تلویزیون دست یافت.

کیان به تازگی سفیر فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده و قرار است با کمک خانواده خود دست به کارهای ارزشمند فرهنگی بزند. با مادر کیان به گفتگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

  «برسام» و «آسا»؛ کوچولوهای متفاوت با ۶۷ هزار فالوور | پیجی که مرجع اینستادرمانی شد
 • لطفاً خودتان را به عنوان مادر کیان برای مخاطبان معرفی کنید و بفرمایید اهل کدام شهر هستید.

من فرانک فتاحی‌پور متولد خرمشهرم که در خوزستان بزرگ شدم و دارای سه فرزند هستم. آیلین، اشکان و کیان. آیلین خواهر ۱۰ ساله کیان جودوکار و اشکان برادر ۱۲ ساله او عضو تیم نوجوانان ووشو است.

 • درباره کیان بیشتر بگویید. چند سال دارد؟ متولد چه ماهی است؟

کیان دو سال و سه ماه دارد. او پنجم خرداد ماه ۱۳۹۴ در خوزستان به دنیا آمد.

 • از چه زمانی تصمیم گرفتید صفحه اینستاگرام برای کیان فعال کنید و چه شد که شما هم مثل برخی از مادران زندگی واقعی فرزندتان را در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارید؟

اوایل در پیج شخصی خودم برخی از عکس‌های کیان را به اشتراک می‌گذاشتم که آن زمان شش ماهه و حتی کوچکتر بود. برخی پیج‌ها که عکس‌های هنرمندان، کودکان معروف و پربیننده را منتشر می‌کردند عکس‌های کیان را هم به اشتراک می‌گذاشتند. عکس‌ها در آن پیج‌ها پر بازدید شد و رفته رفته کاربران از ادمین پیج‌ها خواستند تا صفحه اینستاگرام کیان به آنها معرفی شود.

من هم از ادمین‌ها پیشنهاد گرفتم که یک صفحه مجزا در اینستاگرام برای کیان فعال کنم. این اتفاق دقیقاً همزمان با تولد یکسالگی کیان رخ داد که به شدت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. صفحه اینستاگرام کیان الان حدود یک سال و سه ماه سن دارد. در این مدت تعداد زیادی از دوستان خوب مجازی تبدیل به دوستان واقعی شدند. صفحه اینستاگرام کیان حتی مورد استقبال هنرمندان، ورزشکاران و حتی دولتمردان قرار گرفته است و الان بیش از ۸۷ هزار دنبال کننده دارد.

  زندگی فاطمه زهرای ۸ ماهه با ۱۷ هزار فالوور و یک کروموزوم اضافه

 

کیان با پوشیدن لباس پلیس در حال معرفی این حرفه است
 • یکی از دلایل پر فالوور بودن کیان، تپلی این پسرکوچولوست. آیا این موضوع جنبه وراثتی دارد؟

بله، به ژنتیک کیان برمی‌گردد و خدا را شکر کیان کوچولو در کمال صحت و سلامت است. من هم در بچگی بسیار تپل بودم. حتی خواهر بزرگتر کیان هم در کودکی مثل کیان بود.

 • با توجه به جذاب بودن کیان، کاربران در اینستاگرام چه سوالاتی می‌پرسند؟ آیا از اینکه عکس‌هایش را منتشر می‌کنید انتقادی مبنی بر اینکه او ممکن است چشم بخورد، مطرح می‌کنند؟

برخی در مورد تپلی کیان بی‌احترامی و انتقادات هدف‌دار می‌کنند. با این حال، بیشتر فالوورها نسبت به ما لطف و محبت دارند. در مورد چشم خوردن کیان نظرات متفاوتی مطرح می‌کنند که ترجیح می‌دهم انرژی منفی نگیرم.

 • به تازگی ویدیوی معروف کیان بازخورد زیادی داشته است، در این باره بیشتر توضیح دهید و از بازخوردها و کامنت‌ها بگویید.

ویدئوی سینه‌زنی کیان بسیار پربازدید بود و در پربازدیدترین کانال‌ها و پیج‌ها به اشتراک گذاشته شد. همچنین در صفحه اینستاگرام و کانال بسیاری از هنرمندان و خواننده‌ها از جمله بهاره رهنما منتشر شد. حتی شبکه خبر هم اقدام به پخش فیلم سینه‌زنی کیان کرد. این فیلم بازخوردها و بازدیدهای زیادی داشته است و ۹۰ درصد مخاطبان نظرات مثبت خود را نسبت به این فیلم اعلام کرده‌اند.

 • کیان در بیشتر عکس‌هایش انگشتری در رنگ‌های مختلف به دست دارد، در این باره توضیح می‌دهید؟ 

او به انگشترهای پدربزرگش علاقه نشان می‌داد. به همین دلیل از مشهد برایش چند انگشتر خریدیم. به طور کلی سنگ، انرژی منفی را دور می‌کند.

 • کیان به تازگی به عنوان سفیر فرهنگی، فعال شده و از امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حکم گرفته است. در این باره لطفاً بگویید چه اقداماتی با همراهی کیان انجام داده‌اید؟ آیا او شخصاً استقبال می‌کند؟
کیان در حال دریافت حکم سفیر فرهنگی از مدیرکل فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

 

من هیچ وقت مخالف تبلیغات نیستم، گاهاً این کار را هم انجام دادم ولی به شدت مخالف استفاده ابزاری از کودک و‌ نمایش‌های پرزرق و برق و زوایای خصوصی زندگی هستم که متاسفانه الان تبدیل به سرگرمی بعضی از پدران و مادران در اینستاگرام شده است

با حمایت خانم جلالی، مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و‌ رفاه اجتماعی که خودش هم بانوی فعالی است کیان به عنوان سفیر فرهنگی نونهال انتخاب شد. حتی ۲۸ تیرماه سال جاری طی سفری که این مقام مسئول به استان ایلام داشت، کیان به همراه او در بازدیدهای استانی حضور پیدا کرد.

شخصاً تمایل دارم در خصوص کودکان کار با کمک کیان بیشتر فرهنگ‌سازی کنیم. همچنین با همراهی کیان، عکس‌هایی که در قالب شغل‌های مختلف می‌اندازد، این فرهنگ را در خانواده‌ها نهادینه کنیم که به همه مشاغل احترام بگذارند.

کیان کودک بسیار اجتماعی و پرانرژی هست و به جمع علاقه بسیار زیادی نشان می‌دهد. اما الان در سنی نیست که درک کاملی از حضورش در جمع‌های رسمی داشته باشد و ما به عنوان والدینش سعی می‌کنیم مسیر را به او نشان دهیم و هدایتش کنیم.

  «آرات»؛ ابرقهرمان ۳ ساله با ۹۰۰ هزار فالوور غیرایرانی | پدر آرات: می‌خواستم مثل من نباشد
 • از علاقه کیان به غذاها، عادت‌ها و اخلاق‌های جالبی که دارد بگویید. آیا در ایلام او را می‌شناسند؟

شخصاً تمایل دارم در خصوص کودکان کار با کمک کیان بیشتر فرهنگ‌سازی کنیم. همچنین با همراهی کیان، عکس‌هایی که در قالب شغل‌های مختلف می‌اندازد، این فرهنگ را در خانواده‌ها نهادینه کنیم که به همه مشاغل احترام بگذارند

کیان به موسیقی‌های شاد، ورزش، توپ، بادکنک، رنگ آبی، ماکارونی، آب هویج بستنی و نوزادان علاقه زیادی دارد. عاشق خواهر و برادر بزرگتر از خودش است. نه تنها در ایلام بلکه تقریباً به هر شهری که سفر کردیم عده‌ای کیان را می‌شناسند.

 • به تازگی برخی از مادران در اینستاگرام از کودکان خود برای تبلیغات استفاده می‌کنند، آیا شما چنین فکری دارید یا مخالف این موضوع هستید؟

من هیچ وقت مخالف تبلیغات نیستم، گاهاً این کار را هم انجام دادم ولی فقط محصولات و موارد مرتبط با کودک و به ویژه معرفی برندهای ایرانی که خودم مصرف کننده‌اش بوده و راضی هستم.

ولی به شدت مخالف استفاده ابزاری از کودک و‌ نمایش‌های پرزرق و برق و زوایای خصوصی زندگی هستم که متاسفانه الان تبدیل به سرگرمی بعضی از پدران و مادران در اینستاگرام شده است. آنها صرفاً به خاطر مدل شدن کودکان‌شان برای برندهای پوشاک و آتلیه‌ها در رقابت هستند.

ما حتی برای تبلیغ برند معتبر همبرگر، تیزرهای مختلف، کالاهای غیرمرتبط با کودک هم خیلی خیلی پیشنهاد داشتیم که نپذیرفتیم.

کیان با همراهی مادرش به نانوایی رفته تا ضمن تقدیر از این شغل به کودکان بیاموزد تمام شغل‌ها قابل احترام هستند
 • به جز بحث سفیر فرهنگی، آیا کیان در سایر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هم شرکت کرده است؟

در نظر دارم با کمک کیان به کودکان بی‌سرپرست شیرخوارگاه رسیدگی کنم.

 • به نظر می‌رسد کیان علاقه زیادی به موبایل دارد، آیا تمایل دارید خودش هم با فضای مجازی آشنا شود؟

مثل سایر کودکان علاقه زیادی به موبایل دارد. من فقط می‌توانم در جهت سود و ضررهای دنیای مجازی آگاهش کنم. البته تا زمانی که به سن فهم برسد. با این حال امیدوارم خیلی درگیر دنیای مجازی نشود و از وقتش در زمینه‌های مهمتر بهره ببرد.

در حال حاضر کیان به خاطر سن کمش، هیچ درک و فهمی از دنیای مجازی ندارد ولی با دوربین بسیار آشناست و خیلی راحت ژست می‌گیرد.

ویدئویی از کیان کوچولوی خوب سرشت