درنگ: کوتاه‎ترین پرواز هوایی مربوط به اسکاتلند و مدت زمان آن حدود ۹۰ ثانیه است! پرواز از وستری به پاپا وستری در جزایر اورکنی اسکاتلند مسیری ۱٫۷ کیلومتری را طی می‌‏کند و جالب است بدانید در بهترین شرایط پروازی این مسیر مدت زمان کمتری هم دارد. رکورد کمترین زمان سفر با هواپیما در این مسیر ۴۷ ثانیه است. ۵۰ سال است که در این مسیر مسافران با هواپیما جابه‎جا می‌‏شوند. طبق گزارش تلگراف در زمستان به خاطر شرایط جوی تعداد پروازها بین این دو شهر کمتر انجام می‌‏شود.

همچنین در صورتی که تعداد مسافران در برخی از پروازها کم باشد از هواپیماهایی که متعلق به هواپیمایی اسکاتلند است استفاده می‌‏شود که این هواپیماها ۸ نفره هستند.

دومین سفر کوتاه‎مدت دنیا فاصله ۲٫۴ کیلومتری بین کایه کالکر و کایه چاپل است که حدودا دو دقیقه طول می‌‏کشد و مربوط به کشور «بیلز» (نام اسبق آن بریتیش هندوراس و کشوری مستقل در امریکای مرکزی است که با مکزیک مرز مشترک دارد) است.

البته رکورد کوتاه‎ترین پرواز اسکاتلند بین شهری است اما رکورد کوتاه‏ترین پرواز بین‎المللی مربوط به پرواز هواپیمایی اتریش بین سوییس و آلمان است که ۸ دقیقه زمان برده است. البته این خط پروازی به خاطر قیمت پایین بلیت حذف شده است.