کنسرت افسانه موسیقی ژاپن پس از یک مرحله جابجایی زمانی که قرار بود در تاریخ ۲۲ و ۲۳ و ۲۷ اردیبهشت در تهران برگزار شود، به دلیل تاخیر در صدور ویزا و میسر نشدن سفر گروه به ایران درآن مقطع زمانی لغو شد.

به گزارش روابط عمومی این برنامه، برگزارکنندگان این کنسرت ضمن اعلام لغو قطعی این کنسرت اعلام کردند: «با توجه به حضور ۶ آمریکایی در گروه کیتارو در شرایط فعلی متاسفانه امکان حضور این هنرمند شایسته در این زمان میسر نشد. گروه اجرایی این برنامه دو سال را صرف پیگیری و اجرای برنامه این هنرمند کرد اما ترجیح می‌دهد در شرایط فعلی سکوت کند و آرزوی روزهای بهتر بنماید. خریداران بلیط برای اطلاع از نحوه‌ی بازگشت هزینه بلیط‌های خود به اطلاعیه تیوال توجه نمایند.

سایت تیوال نیز در اطلاعیه درباره عودت هزینه‌های بلیت این کنسرت توضیح داد: مجموعه تیوال ضمن تاسف از لغو این رویداد، اطمینان کامل را به مخاطبان فرهیخته خود می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهای پرداختی بلیت خریداران را به حساب آن‌ها بازمی‌گرداند.

کیتارو
کیتارو

کیتارو که پاییز چهار سال پیش به تهران آمده و قرار بود اردیبهشت امسال هم در تالار بزرگ کشور برنامه اجرا کند.

گرچه پیشتر بلیت برخی کنسرت‌های خاص در تهران تا رقم ۲۵۰ و ۳۰۰ هزار تومان بالا رفته بود اما کیتارو از این نظر هم رکوردشکنی کرده و بلیت‌های بهترین جایگاه اجرای او ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود. تا عصر روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت، تقریبا تمام بلیت‌های جایگاه B سالن همکف به فروش رسیده بود.

طبقه همکف تالار بزرگ کشور ۱۸۵۶ صندلی دارد و ظرفیت بالکن بر اساس نقشه سایت تیوال ۱۰۲۱ نفر است. کف قیمت بلیت در بالکن ۱۵۰ و ۱۸۰ هزار تومان بود و تا ۲۵۰ هزار تومان هم بالا می‌رفت اما در طبقه همکف ارزان‌ترین بلیت ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد. ۲۳۰، ۲۵۰، ۲۷۰، ۲۸۰، ۳۰۰، ۳۲۰، ۳۴۰ و ۳۵۰ هزار تومان هم قمیت‌های بلیت در دیگر بخش‌های طبقه همکف بود که بر اساس دوری و نزدیکی به صحنه و اشراف بر نوازندگان تعیین می‌شود.

اگر فرض کنیم تمام بلیت‌های یک اجرای کیتارو در تهران فروخته شده، سازمان‌دهندگان این کنسرت می‌توانستند روی درآمد ۷۸۳ میلیون تومانی حساب کنند. به این ترتیب، سه اجرای افسانه موسیقی ژاپن رقمی در حدود دو میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای آنها آورده داشت. این رقم جدای از درآمدهای تبلیغاتی است.