درنگ: در اینجا به پنج نکته برای امنیت خود و کودکمان در ماشین اشاره می‌کنیم:

  • کمربند خود را درست ببندید

اداره امنیت جاده‌ای به زنان باردار توصیه می‌کند قسمت شانه کمربند ایمنی را روی استخوان ترقوه (بین گردن و بالای دست) و قسمت پایین کمربند را زیر شکم و بالای ران پا – در پایین‌ترین حالتی که می‌توانید – قرار دهید و به هیچ وجه روی شکم خود نبندید. همیشه از کمربند ایمنی استفاده کنید و مطمئن شوید که بند شانه آن از روی سینه رد می‌شود. هرگز آن را پشت دست یا کمر نگذارید.

  • مسافر باشید

تا جایی که مقدور است خود رانندگی نکنید. به خصوص با پیشروی بارداریتان. رحم شما به فرمان ماشین نزدیک و نزدیکتر می‌شود و ممکن است که در تصادفات – حتی جزیی – آسیب ببینید.

  • صندلی را از فرمان دور کنید

وقتی که مجبور هستید رانندگی کنید، صندلی خود را تا جایی که می‌توانید و راحت هستید از فرمان دور کنید. سعی کنید حداقل ۲۵ سانتیمتر از فرمان فاصله داشته باشید. هم چنین مطمئن شوید که فرمان به سمت قفسه سینه‌تان کج شده نه به طرف شکمتان.

  • از خم شدن به سمت جلو خودداری کنید

در صندلی خود بنشینید و کمربند خود را محکم کنید. این امر سبب می‌شود که در حین تصادف شما کمترین حرکت را به سمت روبرو داشته باشید و باعث می‌شود که کیسه هوا به درستی عمل کند.

  • قسمت شانه کمربند را نیز ببندید

فرقی ندارد که راننده هستید یا مسافر حتما کمربند را کامل ببندید و تنها به قسمت پایینی کمربند اکتفا نکنید. صندلی وسط در عقب ماشین امن‌ترین جا است. در نتیجه اگر ان صندلی کمربند داشت بهترین و امن‌ترین انتخاب برای شما می‌تواند باشد.