درنگ : خبری عجیب اما واقعی: کره می‏‌تواند بیشتر از چیزی که فکرش را می‏‌کنید برای بدنتان مفید باشد. در واقع این ماده چرب به آن اندازه که همیشه به شما گفته شده مضر نیست. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده کره حداقل از شکر برای شما ضرر کمتری دارد.

در آخرین آزمایش که روی حدود ۶۰۰ هزار نفر انجام شده بررسی شده است که کره تا چه مقدار می‏‌تواند برای سلامتی مضر باشد و باعث ایجاد مشکلاتی مانند حمله قلبی یا دیابت شود. نتیجه نهایی این بوده که حداقل استفاده معقول از کره هیچ ارتباطی با حمله قلبی ندارد. برعکس افرادی که هر روز مقداری ثابت و قابل قبول کره مصرف می‏‌کنند ۴ درصد نسبت به دیگر افراد کمتر در خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند.

در نتیجه این آزمایش محققان درصدد برآمدند تا دریابند که چرا خوردن کره باعث کاهش ابتلا به دیابت می‌‏شود و البته هنوز تحقیقاتشان در این زمینه کامل نشده است. حدس اولیه آنها این است که این اتفاق به خاطر چربی‎های مفید موجود در لبنیات است که باعث افزایش انسولین خون می‎شود.

فراموش نکنید معنی این تحقیق این نیست که از این به بعد مصرف بیش از اندازه کره را در دستور کار زندگی‏تان قرار دهید. بلکه مقدار مصرف آن باید معقول بوده و در مصرف آن زیاده‏‌روی نشود.

دانشمندان معتقدند به زودی می‌‏توانند مقدار لازم کره برای سلامتی بدن را اعلام کنند. این آزمایش فقط نشان می‎دهد که به اندازه قبل نباید از این خوراکی ترس داشته باشید.