درنگ: با زیاد شدن استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیاری از ما بدون فکر کردن از ایموجی‌ها استفاده می‌کنیم. اما برخی از ایموجی‌هایی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم برای برخی از کشورها نامناسب هستند.

  ایموجی‌های جدید می‌آیند

از آنجایی که استفاده از ایموجی تبدیل به زبانی جدید در دنیا شده، بهتر است این ایموجی‌های نامربوط برای هرکشور را بشناسیم.

شاخ

کجا؟ ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان، آرژانتین، برزیل، کلمبیا، کوبا و اوروگوئه

چرا؟ این ایموجی دو معنی دارد. یکی از آن معنی‌ها اصلا خوشایند نیست. در ایتالیا و کشورهای مدیترانه‌ای این ایموجی آرزوی بدشانسی کردن برای کسی و نشانه چشمان شیطان است. البته این نشانه یک معنی دیگر هم دارد که آن معنی بدتر از اولی است. وقتی این ایموجی را در کشورهای بالا به فردی نشان دهید به این معنی است که همسرش در حال خیانت به او است.

 

تکان دادن دست

کجا؟  چین

چرا؟ در برخی از فرهنگ‌ها استفاده از ایموجی دست تکان دادن خیلی مودبانه نیست. در چین هم همین طور است. چیزی شبیه به «داری میری نخوری به در» در انگلیسی یا همان «خوش اومدی» طعنه ‌آمیز خودمان. کاربرد دیگر آن در چین برای خاتمه دادن به یک دوستی است.

 

شست دست

کجا؟  ایران، عراق، افغانستان و نیجریه

چرا؟ برای خیلی از کشورها این ایموجی نشانه‌ای برای نشان دادن موافقیت است. اما در کشورهای ذکر شده این نشانه معنی بدی دارد و به معنی تجاوز کردن به کسی که این نشانه را به او نشان می‌دهند است.

 

صلح

کجا؟ بریتانیا

چرا؟ شاید معنی اصلی این ایموجی برای همه صلح باشد، اما در بریتانیا این نشانه به هیچ وجه نشانه‌ای دوستانه نیست. نشان V به معنی «خفه شو» است. اگر این ایموجی را برای دوستان بریتانیایی بفرستید به احتمال زیاد دوستی‌تان از همان لحظه تمام شده است.