درنگ : وقتی به قسمت‎هایی از خانه که بیش از باقی جرم و کثیفی دارند فکر می‎کنید مطمئنا اول از همه حمام یا دستشویی و آشپزخانه به ذهنتان می‎‏رسد، اما شاید برایتان عجیب باشد که بدانید یکی از کثیف‎ترین‎ها در قسمتی است که تلویزیون شما قرار دارد.

بله درست است، ریموت کنترل تلویزیون یکی از کثیف‎ترین وسایل موجود در خانه است. این وسیله که برای تغییر کانال‌های تلویزیون از آن استفاده می‌‏شود در طول روز با چندین دست تماس پیدا می‎کند. به غیر از این گاهی روی کاناپه افتاده، گاهی روی زمین است، گاهی روی میز تلویزیون است و روی آن گرد و خاک می‌نشیند.

از طرفی در بسیاری از خانه‌ها افراد زمان ناهار یا شام غذایشان را مقابل تلویزیون روشن می‌خورند. تصور کنید که بارها با دستان کثیف و نیمه کثیف به آن دست زده می‌‏شود و با همان دست‌ها غذا خورده می‌‏شود.

نکته دیگر درباره این وسیله این است که بیشتر از بسیاری از وسایل کثیف اما کمتر از همه تمیز می‏‌شود. کمتر پیش می‎آید هنگام تمیز کردن خانه کسی به ریموت تلویزیون توجه کند.

بدتر از ریموت کنترل خانه شما ریموت کنترل‎های داخل هتل‎ها هستند. این وسایل با هزاران دست که متعلق به انسان‎های مختلف بوده تماس پیدا کرده‌اند و شما هرگز نمی‎دانید که تا چه اندازه کثیف هستند.