درنگ : اولین چیزی که با شنیدن عبارت مکان‎های آلوده به ذهن هر انسانی می‏رسد سرویس‎های بهداشتی عمومی و غیر عمومی هستند. اما جالب است بدانید طبق تحقیقات فرودگاه‌ها هم جزو آن‌ها هستند. به همین دلیل در بیشتر آن‌ها مایع‎های ضدعفونی‎کننده وجود دارد.

فرودگاه‌‎ها سرشار از جرم و آلودگی هستند. حتی جالب است بدانید آلوده‎ترین قسمت آن هم سرویس بهداشتی نیست. جالب‎تر این که اگر از شما بخواهند آلوده‏ترین جای فرودگاه را حدس بزنید، به احتمال زیاد در ۳ حدس اول موفق به ذکر نامش نمی‏شوید.

دانشمندان امریکایی برای یافتن پاسخ این سوال ۱۸ آزمایش گوناگون در ۳ فرودگاه مختلف انجام دادند و جاهایی که بیشترین باکتری را داشتند را شناسایی کردند. نتیجه این بود که آلوده‏ترین قسمت فرودگاه پیشخوانی است که برای چک کردن مدارک و پاسپورت یا تحویل بارها مسافران مقابل آن می‏ایستند که به طور میانگین۲۵۳ هزار و ۸۵۷ نوع باکتری دارد.

دومین جای آلوده در فرودگاه‎ها صندلی‎هایی هستند که مسافران و همراهان آن‎ها روی آن می‏نشینند که حدود ۲۱ هزار باکتری دارند و رتبه سوم متعلق به کلیدهایی است که باید برای انجام امور اتوماتیک چه از خرید وسایل و نوشیدنی و چه برای بررسی مدارک و ورود به گیت‎ها فشرده می‏شوند و به طور میانگین ۱۹ هزار باکتری دارند.