۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸

کتاب تسلی بخشی های فلسفه

http://derang.ir/?p=25545

اجتماع »

  • کتاب تسلی بخشی های فلسفه
  • نویسنده: آلن دوباتن
  • ترجمه: عرفان ثابتی
  • انتشارات: ققنوس
  • شمارگان چاپ: چاپ دهم

درباره کتاب

این کتاب بیشتر از آنکه بیانی فلسفی با کلماتی قلمبه سلمبه داشته باشد زندگی پنج فیلسوف را رو در روی باورهایشان قرار میدهد تا به ما در مقابله با مشکلات زندگی کمک کند.تا به ما بگوید اپیکور لذت طلب از چه لذت میبرد؟ تا بگوید تفسیر مونتنی از علم و خرد چیست؟ تا بگوید سقراط و شوپنهاور از چه روی مطرود بودند؟ یا چرا نیچه سختی را پلکانی برای آرامش میدانست؟ مسلما برای کسانی که فلسفه را بصورت جدی دنبال میکنند کتاب چیز زیادی نخواهد داشت.

تسلی‌ بخشی‌ های‌ فلسفه‌ یکی‌ از آخرین‌ آثار آلن‌ دوباتن‌ است‌ که‌ تاکنون‌ بیش‌ از دویست‌ هزار نسخه‌ از آن‌ در سراسر جهان‌ به‌ فروش‌ رفته‌ است‌.

با خواندن‌ این‌ کتاب‌ از سقراط‌ می‌آموزیم‌ که‌ عدم‌ محبوبیت‌ را نادیده‌ انگاریم‌. اپیکور بی‌ پولی‌ ما را چاره‌ می‌کند. سنکا به‌ ما کمک‌ می‌کند تا بر احساس‌ یأس‌ و ناامیدی‌ غلبه‌ کنیم‌. مونتنی‌ راهنمای‌ مناسبی‌ برای‌ درمان‌ ناکارآیی‌های‌ ماست‌. عشاق دلشکسته‌ می‌توانند با خواندن‌ آثار شوپنهاور تسلی‌خاطر یابند. کسانی‌ که‌ در زندگی‌ با سختی‌های‌ زیادی‌ روبرو هستند با نیچه‌ همذات‌پنداری‌ خواهند کرد.

اشنایی با نویسنده

اَلَن دو باتن (به فرانسوی: Alain de Botton) یک نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون ساکن بریتانیا است. کتاب‌های او موضوعات مختلفی را به شیوه‌ای فلسفی با تأکید بر ارتباط آن با زندگی روزمره بررسی می‌کند. دو باتن دوره دکتری فلسفه را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد ولی برای نوشتن کتب فلسفی به زبان ساده، آن را نیمه کاره رها کرد. مهم‌ترین کتب الن دو باتن، تسلی بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، نام دارند.

اشنایی با مترجم

عرفان ثابتی مترجم، پژوهشگر جامعه‌شناسی، جامعه‌شناسی دین، فلسفه است. او در دانشگاه لنکستر کار و در لندن زندگی می‌کند و تاکنون چند بار در برنامه پرگار بی‌بی‌سی فارسی و سمت نو حضور یافته‌ است. او پیرو آیین بهائیت است.

منبع : +کتاب

از مطالب جدید با خبر شوید

با عضویت در خبرنامه‌، به محض انتشار محتوای جدید، از طریق ایمیل باخبر شوید و به این ترتیب هیچ مطلبی را از دست ندهید.

دیدگاه شما

0 دیدگاه تاکنون برای این مطالب نوشته شده است.