لامبورگینی که خودروهایش زبان زده عام وخاص است پا پیش گذاشته و با معرفی کانسپت جدید Terzo Millennio ٬ معنی جدیدی به طراحی و تکنولوژی داده است. یک سال پیش لامبورگینی با همکاری دانشگاه MIT تلاش کردند تا قوانین مربوط به ابرخودرو‌ها را بازنویسی کنند که نتیجه‌اش خودرویی شد که خیلی‌ها مایلند تا پوستر آن را به دیوار اتاق‌شان نصب کنند.

 

Millennio خودرویی آمیخته با تکنولوژی خودران است که همین موضوع به تنهایی آن را با دیگر سوپر اسپرت‌ها متمایز می‌سازد٬ همچنین تیم MIT  در حال توسعه‌ی باتری‌های فرا ظرفیت می‌باشند که قابلیت آزادسازی مقدار زیادی قدرت در کنار ذخیره سازی سریع و طول عمر بالا می‌باشند. هدف نهایی این پروژه غلبه بر محدودیت‌های تکنولوژی امروزه و پر کردن فاصله با خواسته‌های مطلوب است.

lamborghini_terzo_millennio_4 lamborghini_terzo_millennio_1

این لامبورگینی ماشینی برقی با قابلیت انتقال نیرو به چهار چرخ است٬ که برای هر چرخ٬ یک موتور به طور مجزا تعبیه خواهد شد٬ که به معنی گشتاور بسیار بالا٬ آزادی برای طراحان و آیرودینامیک بهتر خواهد بود. بله طراحی بدنه و آیرودینامیک آزادانه‌تر٬ قرار است Millennio بسیار متفاوت‌تر از هر آنچه تا به حال دیده‌اید باشد٬ همچنین بدنه با استفاده گسترده از فیبر کربن بسیار سبک‌ وزن خواهد شد.

برای هر چرخ یک موتور به طور مجزا تعبیه خواهد شد٬ و اوج تکنولوژی به بدنه خود ترمیم شونده!

اوج تکنولوژی در همکاری لامبورگینی و MIT در این خودرو مربوط می‌شود به بدنه خود ترمیم شونده!  این لامبو می‌تواند در صورت ایجاد هرگونه ترک در فیبرکربن با انتشار محلولی شیمیایی نواحی آسیب دیده را ترمیم کند. در نگاه اول هم ساده به نظر نمی‌آید چه برسد به آنکه خودرو چگونه می‌تواند محل آسیب دیده را تشخیص دهد٬ خب این مسئله‌ای است که تیم در حال حاظر مشغول به تحقیق درباره‌اش می‌باشد.

 

این طور که به نظر می‌آید تغییراتی شگرف در راه است و شاید تغییری که خیلی‌ از ما در صنعت خودروسازی منتظر آن بودیم٬ آیا واقعا این خودرو همان آرزوی چندین ساله ما است ؟

lamborghini_terzo_millennio_side lamborghini_terzo_millennio_2 lamborghini_terzo_millennio_7