تاریخچه‌ کافه نادری

درنگ: تاریخ تاسیس این کافه‌ قدیمی به سال ۱۳۰۶ و توسط یک مهاجر ارمنی به نام خاچیک مادیکیانس باز می‌گردد. نام این کافه هم به دلیل قرارگیری آن در خیابانی به همین نام یعنی «نادری»  انتخاب شده است.

این مهاجر برای اولین بار در تهران شیرینی‌پزی را آغاز کرد و سپس با راه‌اندازی رستوران، غذاهای فرنگی مانند بیف استراگانف، بیفتک، شاتو بریان و نوشیدنی‌هایی مانند قهوه ترک فرانسه و حتی کافه گلاسه را وارد منوی کافه و رستوران‌های ایرانی کرد.

او پس از راه اندازی کافه و رستوران، هتلی را به همین نام بالای قنادی ساخت که پس از گراند هتل، دومین هتل تهران بود.

ساختمان‌های هتل و کافه در سال ۱۳۰۷ و با الگو‌برداری از ساختمان‌های غربی خصوصا آلمان ساخته شدند.

این مجموعه در ابتدا هتل – رستوران نادری نام داشت اما به دلیل ویژگی‌های خاص کافه‌ آن، بیشتر به کافه نادری معروف شد.

موقعیت فعلی کافه نادری

اکنون کافه نادری یکی از قدیمی‌ترین تریا – رستوران‌های تهران به حساب می‌آید. این کافه سقف بلندی دارد. کاغذ دیواری‌های قدیمی و چراغ‌های دیواری که قدیم‌ها با بند روشن خاموش می‌شده و صندلی‌های چوبی لهستانی نشان از قدمت این کافه رستوران دارد.

علاوه بر این‌ها کافه نادری حیاطی بزرگ و پردرخت دارد و چنانچه گفته می‌شود قبل از انقلاب در این حیاط، رستوران تابستانی برپا می‌شده و یک سن قدیمی داشته که خواننده‌های مطرح، شب‌ها روی آن برنامه اجرا می‌کردند.

پاتوق اهالی فرهنگ و ادب

کافه نادری علاوه برهمه این خصوصیات، جنبه بسیار مهم‌تری در میان کافه‌های تاریخی شهر دارد که پاتوق فرهنگی ادیبان و شعرای بزرگی مثل احمد شاملو، صادق هدایت، فروغ فرخزاد، فریدون مشیری و… بوده و هنوز هم گاهی نویسندگان و  ادیبان معاصر سری به این کافه قدیمی شهر می‌زنند.

این کافه‌ قدیمی که با گذشت ۵۰ سال هنوز پابرجاست و با اینکه نسبت به کافه‌های دیگر فضایی بسیار ساده دارد اما کماکان طرفداران پر و پاقرص خود را دارد که اغلب افرادی هستند که از نشستن روی صندلی‌های قدیمی و بودن در فضای نوستالژیک این کافه که زمانی پاتوق چهره‌های ادبی بی‌نظیری بوده‌است، لذت می‌برند یا خودشان از شاعران و نویسندگان معاصر و طرفداران ادبیات مدرن هستند.

در کافه نادری مثل رستوران‌های لوکس شهر، سکوت و یا موسیقی ملایمی شنیده نمی‌شود و فقط صدای همهمه و قاشق، چنگال در فضای رستوران شنیده می‌شود!

نگاهی به منوی رستوران

با نگاهی به منوی غذای کافه نادری با استیک‌ها با سس مخصوص کافه (سس قارچ) و تزئینات دورش (سیب زمینی و هویج + در زمستان لبو) و غذاهای دیگرش مثل شنیتسل مرغ و گوشت، شاتو بریان، زرشک پلو با مرغ و… روبرو می‌شویم.

ظرف‌هایی که غذا در آنها سرو می‌شود، چینی هستند و ظرف‌های سالاد از جنس استیل‌اند که خاصیت نوستالژیک بودن این کافه را یادآوری می‌کنند! نوشابه‌های این رستوران هنوز شیشه‌ای و گارسون مخصوص رستوران که به (عشقی) معروف است با دربازکنی که همیشه توی جیب روپوشش دارد، در نوشابه را باز می‌کند!

از نظر قیمت، کافه رستوران نادری چندان رستوران ارزانی نیست.

بوی خوش قهوه کافه نادری

بخش تریای این مجموعه چای، قهوه، نسکافه، انواع کیک، دسرو بستنی‌های مختلف را سرو می‌کند. بوی قهوه کافه نادری در خیابان مشرف به آن می‌پیچد و یک گارسون پیر ارمنی مسئول درست کردن آن است که اگر بخواهید برایتان فال قهوه هم می‌گیرد!

کافه نادری مدعی است که برای اولین بار غذاهایی چون بیفتک و بیف استروگانوف و همین طور نوشیدنی‌هایی مثل کافه گلاسه، قهوه ترک و قهوه فرانسه را به مردم عرضه کرده است.

چطور به کافه نادری برویم؟

کافه نادری تهران در شرق پل حافظ، خیابان جمهوری (نادری سابق) قرار دارد. از چهارراه استامبول (پائین‌تر از میدان فردوسی) که ۳۰۰ متر به سمت پل جمهوری می‌رویم، روبروی سفارت بریتانیا به یک هتل قدیمی می‌رسیم که اسمش هتل نادری است و یک شیرینی فروشی تعطیل هم زیر این هتل قرار دارد. کنار شیرینی فروشی درب ورودی کافه نادری قرار دارد. وارد که می‌شویم ۲ سالن بزرگ روبروی ما قرار دارد که یکی تریا و دیگری رستوران کافه نادری است.

بنابراین اگر علاقه‌مند به بودن در مکانی هستید که انگار زمان در آن متوقف شده و شما در همان دهه‌های ۴۰ و ۵۰ زندگی می‌کنید یا دوست دارید بدانید پاتوق بزرگانی چون جلال آل احمد کجا بوده است، به کافه نادری سری بزنید و این حس نوستالژیک را در مرکز شهر تجربه کنید.

ساعت کار کافه نادری تا ۷ بعد از ظهر است.