شاید یکی از این عملکرد‌ها جهت حفظ زمین کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و جایگزین کردن آن با موتور‌های برقی  خودرو‌ها باشد. طی سال‌های اخیر حتی شاهد آن بوده‌ایم که خودرو‌های برقی توانسته‌اند به مسابقات نیز راه پیدا کنند و جا پای خود را در کنار ماشین‌های فرمولا یک محبوب نیز باز کنند. چه بهتر از این که شاهد رقابت خودروهای فرمولا   E در اوج سرعت باشیم و خیالمان هم از این موضوع که آن‌ها دوست‌دار محیط زیست و طبیعت وحشی هستند راحت باشد.

 

سر حرف از خودرو برقی فرمولا E با طبیعت وحشی شد٬ تصمیم گرفتیم به باغ وحش آفریقا جنوبی تلفن بزنیم. “ چیتایی دارید که بتونیم ازتون قرض بگیریم؟”

 

بله واقعا تماس گرفتیم و قرار است به یکی از سوالات بی جواب بشریت پاسخ دهیم. آیا خودروی الکتریکی فرمولا E با می‌تواند با پشت فرمان نشستن راننده سابق فرمولا یک جین اریک٬ در مسابقه شتاب به چیتا غلبه کند یا خیر؟! لازم به یادآوری است که چیتا می‌تواند در فاصله‌ای کوتاه به سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت خودش را برساند. و البته کمی بعد از آن سرعت مانند خودرو فرمولا E نیاز به استراحت دارد.

 

نتایج را در ویدیو پایین می‌توانید مشاهده کنید٬ و نظر خود را که کدام یک شما را بیشتر تحت تاثیر قرار داده است با ما در میان بگذارید و البته می‌توانید نحوه فیلم برداری را هم فرضیه سازی کنید.