بسیاری از ما این تصور غلط را داریم که هنگامی باید یک گوشی را شارژ کرد که تقریباً باتری آن تمام شده باشد و در غیر­این صورت، آسیب شدیدی در دراز مدت به گوشی میرسد.

در رابطه با این موضوع، یک شرکت تولید باتری توضیح داد که باتری­‌های لیتیومی بسیار به فشار­ها و تنش­های وارده حساس هستند و در دراز­مدت این تنش­‌ها باعث کاهش عمر باتری می­شود. اگر واقعاً می­خواهید که یک روز کامل را بدون شارژ کردن گوشی خود به پایان برسانید، باید چند عادت غلط را تغیرر دهید :

هنگامی که شارژ کامل شد گوشی را از شارژر جدا کنید

هنگامی که شارژ به ۱۰۰% رسید، شارژر تلاش می­کند تا دائماً آن­را روی ۱۰۰% نگه­دارد و این باعث استرس و تنش به باتری می­شود. به همین دلیل بهتر که گوشی را در یک شب تا صبح کامل به شارژر وصل نکنید.

به گفته Battery University هنگامی که گوشی کامل شارژ شد آن­را از شارژر در­بیاورید تا باتری استراحت کند. این عمل مانند آزاد کردن و استراحت ماهیچه­های انسان بعد از یک ورزش نفس­­گیر می­‌باشد.

 

سعی کنید آن ­را تا ۱۰۰% شارژ نکنید

به گفته Battery University، باتری لیتیومی نیازی به شارژ کامل و ۱۰۰% ندارد و این امر برای آن­ها مطلوب نیست، به دلیل آنکه ولتاژ بالا باعث ایجاد استرس در باتری و کاهش طول عمر آن می­شود.اگر می­خواهید تمام طول روز گوشی شما شارژ داشته­ باشد، فقط هر­ زمان که ممکن بود آن را شارژ کنید.

 

هر­زمان که توانستید آن را به شارژر وصل کنید

به نظر می­رسد که باتری­‌ها بیشتر تمایل دارند تا چند بار در روز به مدت کوتاه­‌تری شارژ شوند ، تا اینکه یکبار در روز و برای چندین ساعت شارژ شوند.

به گفته Battery University بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی هنگامی­است که تنها ۱۰% از شارژ خود را از­دست داده­است. البته این روش برای همه افراد امکان­پذیر نیست برای همین هر­زمان که توانستید و هر­چند­بار در روزآن را شارژ کنید.این راه­کار نه­تنها عمر باتری را کاهش نمی­دهد بلکه باعث افزایش دوام باتری نیز می­شود.

خنک نگه­داشتن باتری

باتری گوشی به شدت به گرما حساس است به نحوی که شرکت­های تولید­کننده آن­ها توصیه می­کند تا در صورت امکان قاب یا محافظ و یا هر­چیزی که باعث گرم­شدن گوشی در طول زمان شارژ شدن می­شود را از آن جدا کنید. دور نگه­داشتن باتری از گرما و یا خورشید باعث افزایش طول مر آن می­شود.