درنگ : همسرتان به خانه می‎آید، شما هم می‏‌خواهید چیزی بگویید. اما همسرتان قبل از عوض کردن لباس‌ها و نشستن روی کاناپه به ندرت به شما نگاه می‎کند. شما هم بسیار کنجکاو شدید که بدانید چه شده که همسرتان عصبانی است. در این لحظه است که فشار آوردن برای دانستن موضوع کار اشتباهی است و منجر به درگیری می‌شود.

پافشاری با عبارت‎های «زودباش»، «بگو»، «بگو چه شده» و …. بیشتر همسرتان را عصبانی خواهد کرد. این عبارات نشان می‌دهند که شما بیشتر از این که نگران وضعیت او باشید، کنجکاو شدید که بدانید چه شده است.

در این شرایط از نظر شما صحبت کردن بهترین راه حل کردن مشکل و آرام کردن همسرتان است، اما شاید از نظر او شرایط متفاوت باشد. گاهی همسران ما برای آرام شدن و حل کردن مشکلشان نیازی ندارند که با آن‌ها حرف بزنیم، فقط نیاز دارند که به آن‌ها گوش دهیم و آن‌ها حرف بزنند. در واقع این نوع خاصی از ارتباط برقرار کردن در شرایط خاص است که باید به آن احترام گذاشت.

این که در این شرایط شما بخواهید به او بگویید چه چیزی درست بوده و چه چیزی نه ممکن است همسرتان را عصبانی‌تر کند. در این شرایط سوالاتی که شما می‏‎پرسید ممکن است فقط بیشتر به استرسش اضافه کند.

در این وضعیت کاری که شما باید بکنید این است که به بهترین شکل حمایتتان را از همسرتان نشان دهید. مطمئن باشید این حمایت برای همسرتان بسیار دلچسب خواهد بود. بعد از مدتی که آرام شد آن زمان است که باید بیشتر درباره‏اش صحبت کنید.