درنگ : داشتن یک رابطه ایده‌آل کار آسانی نیست، گاهی ممکن است در آن بسیار خوشحال و گاهی ناراحت باشید. همه فکر می‎کنند رابطه خودشان رابطه‎ای متفاوت است. اما درباره یک رابطه عاشقانه واقعیت‎هایی تلخ وجود دارد که بهتر است آن‌ها را بدانید.

فرد مناسب

خیلی‎ها مدت زمان زیادی را صرف می‏کنند تا فرد مناسب برای ازدواج را پیدا کنند، اما واقعیت این است که فرد مناسب وجود ندارد. در واقع شما انتخابی انجام می‎دهید و بعد از آن خودتان هستید که باید بهترین‎ها را بسازید.

حیوان خانگی و حساب مشترک

بررسی‎ها نشان داده زوجینی که یکی از آن‌ها یا هر دو حیوان خانگی دارند و آن‎هایی که بعد از ازدواج اقدام به افتتاح حساب مشترک می‏کنند خیلی زودتر کارشان به طلاق می‏کشد.

درگیری‌ها 

با ادامه زندگی آرامش مدام بیشتر می‏شود و در واقع درگیری‎هایی که در ابتدای زندگی زوجین با هم دارند کاهش پیدا می‏کند، پس جای نگرانی نیست.

تنفر

مخصوصا در روزهای سخت زندگی پیش می‎آید که زوجین بدون عنوان کردن از طرف مقابل خسته می‏شوند و شاید حتی به انتخاب او شک کنند، این موضوع باعث نگرانی‏شان می‏شود، اما جای نگرانی نیست، فقط زمانی که طرفین از هم تنفر داشته باشند باید کار آن رابطه را تمام شده دانست و دیگر شرایط طبیعی هستند.

مکمل

اکثر اوقات زوجین در یک رابطه مکمل هم نیستند، یعنی شاید توقعاتی را یکی از دیگری داشته باشد که برآورده نشود. این به معنی ناموفق بودن این رابطه نیست.  باید بدانید تا مقداری این اختلاف‎ها طبیعی هستند. در واقع امکان ندارد در زندگی فردی از زوجش رضایت کامل داشته باشد.