درنگ : شکی در این نیست که نه فقط برای آقایان، بلکه برای همه انسان‎‌ها مفید است که زمان گذراندن در باشگاه‎های ورزشی برای ورزش کردن و توجه ویژه به رژیم غذایی با هر هدفی که باشد مفید است.

محققان در دانشگاه اوکلاهاما سیتی از نوجوانانی خواستند تا از بین شماره‎های یک تا هفت به جذابیت مردانی که عکس‏ هایشان را به آن‌‎ها نشان می‌دادند نمره دهند. این نوجوانان هم مذکر و هم مونث بودند.

به این افراد عکس‎های حدود ۲۰۰ مرد بدون لباس یا با تاپ ورزشی نشان داده شد و چهره آن‌ها در عکس وجود نداشت تا امتیاز فقط به فرم بدن داده شود.

  آیا واقعا عشق در یک نگاه وجود دارد؟ | نقش جذابیت و میل جنسی
  تاثیر صدای افراد در جذابیت و قابل اعتماد بودن | صاحبان کدام صداها شخصیتی قابل اعتمادتر دارند؟

۱۶۰ شرکت کننده در این نظرسنجی خانم بودند و همه آن‌ها بیشترین امتیازات را به بدن‎های فیت (آماده از نظر فیزیکی و فرم ورزشی) دادند. نظر محقق دانشگاه این است که از نظر خانم‌ها جذاب‎ترین مردان بدون در نظر گرفتن چهره‎شان آن‎هایی هستند که بدن آماده و ورزشکاری دارند و جالب اینجاست که حتی یک خانم هم از این تعداد به افرادی که بدنی معمولی یا ضعیف دارند رای نداده است.

توضیح این محقق این است که در شرایطی خاص می‎تواند نتیجه این تحقیق متفاوت باشد. برای مثال شاید نظر خانم‎هایی که سنین نوجوانی را رد کردند متفاوت باشد یا این که شاید در کشورهای مختلف و فرهنگ‎های متفاوت نظر مردم با افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند تفاوت داشته باشد.