در اینجا تعدادی از این حقایق شگفت انگیز که ممکن است تا به حال نشنیده باشید آورده شده است.

دانشمندان می توانند کره بادام زمینی را به الماس تبدیل کنند.
food facts that will blow your mind

از آنجاییکه کره بادام زمینی منبع غنی از کربن است دانشمندان آلمانی معتقدند که امکان دارد به سادگی تبدیل به الماس شود. فرآیندی که باید اتفاق بیوفتد این است که اکسیژن موجود در آن گرفته شود و کربن باقی مانده تحت فشار به الماس تبدیل شود.

رنگ قرمز خوراکی به کار رفته در اسمارتیزها از جوشاندن سوسک ها به دست می آید.
food facts that will blow your mind

کارمن (carmine) که با نام اسید کربنیک شناخته می شود رنگ خوراکی متدوالی است که در اسمارتیزها، گیلاس های کنسروی (ماراسکینوچری)، تمشک و توت فرنگی طعم دار شده و حتی برق لب به کار می رود. این رنگ خوراکی از جوشاندن لاشه خورد شده نوعی سوسک به نام Dactulopiousبه دست می آید.

صدف های خام هنگام سرو زنده اند.
food facts that will blow your mind

صدفها خیلی سریع فاسد می شوند ازینرو آشپزها ناگزیرند آنها را خیلی سریع یعنی وقتی هنوز زنده هستند سرو کنند. برخی از آنها می توانند حدود دو هفته خارج از آب زنده بمانند به همین دلیل است که صدف ها را تحت شرایط تنظیم شده و خاص نگهداری می شوند. اگر یکی از آنها بمیرد هیچ کدام از آنها دیگر قابل خوردن نیستند. در نتیجه اگر شما یک بشقاب از صدفهای تازه سفارش داده اید احتمالاً آنها را در حالیکه هنوز زنده هستند می جوید. خوشبختانه  صدفها سیستم اعصاب مرکزی ندارند و قادر به احساس درد نیستند.

سیب زمینی می تواند سیگنال های WI-FIرا جذب یا منعکس کند.
food facts that will blow your mind

طبق آزمایش یک شرکت ساخت مودم های wireless، سیب زمینی مانند بدن انسان به خاطر دارار  بودن مقادیر زیادی از آب و ساختار شیمیاییش قادر به جذب و انعکاس سیگنال های WI-FIاست.

همه موزهایی که ما می خوریم شبیه به هم هستند.
food facts that will blow your mind

گرچه ۱۰۰۰ گونه موز در سراسر جهان وجود دارد اما میوه زرد رنگی که در سوپر مارکت ها می بینید یک گونه ژنتیکی اصلاح شده خاص هست. این گونه پر محصول بوده و ماندگاری بیشتری نسبت به گونه های دیگر دارد اما هیچ بذری ندارد و کشاورزان از طریق روش موسوم به clone(با استفاده از پایه مادر) آن را تکثیر می کنند در نتیجه به دلیل فقدان تنوع ژنتیکی این گیاه با خطر انقراض روبه رو است.

پاستیل ها و ماشین ها با یک نوع مشابه از موم پوشیده می شوند.
food facts that will blow your mind

سطح آبنبات ها و پاستیل ها با مومی به نام کارناوب پوشانده می شود که این درست همان مومی است که جهت براق شدن رنگ ماشین ها استفاده می شود.

واحد پول در تمدن آزتک شکلات بود.
food facts that will blow your mind

آزتک ها با علاقه شان به شکلات شناخته می شوند. جالب است بدانید که براساس اعلان سازمان بین المللی کاکائو آنها از دانه های کاکائو به عنوان واحد پول استفاده می کردند. مردم در آن تمدن حتی می توانستند مالیاتهایشان را با شکلات پرداخت کنند.

عسل هیچ وقت فاسد نمی شود.
food facts that will blow your mind

در ساختار عسل مقدار کمی آب وجود دارد و محیط آن بسیار اسیدی است. این دو عامل عسل را در برابر فساد مصون نگه می دارد. طبق تحقیقات انجام شده باکتری هایی که باعث فساد مواد می شوند در محیطهایی با رطوبت کم و اسیدیته بالا  زنده نمی مانند. جالب است بدانید که ظرفهای عسلی که باستان شناسان پس از هزاران سال پیدا کرده اند همچنان سالم و تازه است.

هویج ها در اصل بنفش رنگ بوده اند.
food facts that will blow your mind

براساس تأیید موزه بین المللی هویج در انگلستان، هویج های اولیه هیچگونه شباهتی با هویج های امروزی نداشته اند. در اصل این گیاه به رنگ بنفش و یا سفید بوده و یک ریشه نازک داشته است. هویج نارنجی که ما می شناسیم در حقیقت حاصل غلبه رنگ نارنجی به گونه اولیه در اثر یک جهش ژنتیکی در اواخر قرن ۱۶ است.

سالمون پرورشی به صورت طبیعی سفید است و بعداً به رنگ صورتی در می آید.
food facts that will blow your mind

سالمونهای آزاد به علت میگوی فراوانی که می خورند به صورت طبیعی صورتی هستند. پرورش دهندگان ماهی برای دستیابی به این رنگ صورتی از رنگدانه گیاهی به نام کاروتنوئید در غذای ماهی سالمون پرورشی استفاده می کنند.در ماکروویو قرار دهید منفجر می شود.

یک پسربچه ۱۱ ساله بستنی یخی را اختراع کرد.
food facts that will blow your mind

فرانک اپرسون” ۱۱ ساله در سال ۱۹۰۵ در حال ساخت لیموناد بود و مقداری آب را با پودر لیموناد مخلوط کرد. او ترکیب خود را به طور اتفاقی در طول شب در ایوان به حال خود رها کرد. دمای هوا در آن شب مقدار قابل توجهی پایین آمد و فرانک صبح روز بعد با یک لیموناد یخزده رو به رو شد.او تمام تابستان این ترکیب یخی را با نام Epsicleفروخت. بعدها فرزندان او بستنی یخی او را pop’s sicle”” یا popsicle نامیدند.