بی‌نظیر جلالی در گفتگو با درنگ درباره نحوه ارتباط با دفتر اداره کل فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص فعالیت کودکان به عنوان سفیران فرهنگی اظهار داشت: مادران در صورت تمایل می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۵۲۰۱۵۷ ارتباط برقرار کنند.

وی درباره اقداماتی که کودکان به عنوان سفیران فرهنگی انجام می‌دهند، توضیح داد: مادران و خانواده‌ها خلاقیت دارند و فرزندان خود را با مشاغل و حرفه‌های مختلف آشنا می‌کنند یا او را به بازارچه خیریه می‌برند و در اینستاگرام درباره این اتفاق پستی را به اشتراک می‌گذارند. به عنوان مثال مادر کیان خوب سرشت به همراه فرزندش در بازارچه لواز‌التحریر حاضر شد سپس این لوازم را به حاشیه شهرشان برد و بین کودکان توزیع کرد. این کودک کار خیر را از کودکی می‌آموزد.

به گفته مدیرکل فرهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در موارد دیگر، سفیران فرهنگی با هماهنگی وزارتخانه به مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست می‌روند و یک روز کامل را با آنان می‌گذارند. در مورد دیگر کودکان را به کارخانه‌های مختلف مثل بستنی می‌برند و از نزدیک با حرفه‌ها آشنا می‌شوند.

جلالی تاکید کرد: فکر کردن و آموزش دیدن یکی از اهداف مهم ما در بحث سفیران فرهنگی است. این اقدامات مانع مدرسه رفتن کودکان نمی‌شوند و هر زمان که فرصت داشتند می‌توانند این کارهای فرهنگی را انجام دهند.