درنگ: کمربند معمولا زیر لباس مخفی است، وظیفه‎اش هم فقط یک چیز است، محکم نگه داشتن شلوار. اما زمانی که کمربند قرار باشد دیده شود باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. اگر قرار باشد پوششی مناسب و زیبا داشته باشید کمبرند هم درست به اندازه شلوار و پیراهن اهمیت دارند. در واقع کمربندها نقش مهمی در شکل دادن به استایل شما دارند.

درست مثل کفش، کمربند هم بدون ست شدن به سختی دیده می‌‏شود. پس مهم است که انواع مختلفی از آن را داشته باشید. مهم است که وقتی می‎خواهید لباس بپوشید بتوانید برای کمربندتان هم حق انتخاب داشته باشید. در زیر به برخی از انواع کمربند اشاره می‏‌کنیم که داشتن آن‎ها ضروری است.

کمربند قهوه‎ای

چه شلوار کتان روشن بپوشید یا هر رنگ شلوار جین، این کمربند با کفش قهوه‎ای یا روشن ست می‏‌شود.

کمربند مشکی

این رنگ هم برای ست کردن با رنگ‎های تیره به خصوص مشکی لازم است.

کمربند قهوه‎ای روشن

داشتن این رنگ به اندازه دو رنگ قبلی لزوم ندارد اما گاهی با برخی از زمینه‎های رنگی کمربند قهوه‎ای روشن زیباتر از قهوه‎ای تیره خواهد بود.

کمربند بافت

این نوع کمربندها هم با شلوارهای کتان به زیبایی ست می‎شوند. وقتی قرار است لباستان کمتر ساده و راه‎راه یا چهارخانه باشد استفاده از آن توصیه می‏‌شود.

کمربند رنگارنگ

این نوع از کمربند لازم نیست دقیقه همرنگ کفشتان باشد. می‏‌توانید آن را با انواع لباس‎های اسپرت ست کنید. حتی ممکن است کفشتان به رنگی باشد که اصلا در کمربندتان وجود ندارد.