درنگ: از رایج‌ترین خوراکی‌های مربوط به سفر و پیک‌نیک در ایران جوجه‌کباب است که به نظر می‌رسید بیشتر از خوشمزه بودن طرز تهیه راحتش باعث شده تا این اندازه محبوب شود. شاید خیلی از خوراک‌ها مانند کباب کوبیده یا چنجه خوشمزه‌تر هم باشد اما چون طبخشان مهارت می‌خواهد کمتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه همبرگر را به شما یاد دهیم که به راحتی می‌تواند غذای جدیدی برای سفرها و پیک‌نیک‌های شما شود.

سرآشپز گراهام الیوت معتقد است در خانه هم می‌توان همبرگرهای آبدار و خوشمزه درست کرد و این کار از چیزی که فکرش را می‎‌کنید بسیار راحت‌تر است.

یک روش مناسب برای طبخ همبرگر این است که زمانی که می‌خواهید آن را گریل کنید تکه‌ای یخ در مرکز آن قرار داده و اطرافش را با گوشت بپوشانید، این کار باعث می‌شود رطوبت هنگام طبخ در گوشت بماند و همبرگر خشک نشود.

یک اشتباه رایج دیگر درباره همبرگر درست کردن وجود دارد و آن هم این است که بعد از آماده شدن بلافاصله خورده می‌شود. باید بعد از پخته شدن حدود ۵ دقیقه صبر کرد، با این کار آب گوشت که در مرکز همبرگر جمع شده کم‌کم به همه‌جای آن می‌رسد. مطمئن باشید این چند دقیقه صبر کردن نتیجه مثبتی دارد.

الیوت همچنین معتقد است که مهم‌ترین بخش از همبرگر شما البته خود همبرگر است! هنگام سرو آن سعی کنید تکه گوشت در مرکز بشقاب باشد و فقط برایش دورچین در نظر بگیرید و چیزی روی آن نریزید. برای مثال فلفل در کنار بشقاب باشد و پیاز حلقه شده هم دورچین باشد نه روی خود گوشت.