درنگ: همه ما لباس‌هایی داریم که بیشتر یا کمتر از دیگر لباس‌هایمان زیبا هستند و وقتی پوشیده می‌شوند با دیگر لباس‌ها متفاوت هستند. همه ما همکارانی داریم که از نظرمان خوش‌پوش یا بدپوش هستند. اما مواردی است که با رعایت آن‌ها می‌توانیم خوش‌پوش‌تر باشیم. به موارد زیر دقت کنید:

لباستان شبیه به لباس همه نباشد

معمولا پیراهن‌های مردانه اشکال مشابهی دارند، چهارخانه‌های ریز یا درشت با رنگ‌های معمول. اما حتما دیده اید زمانی هست که یک نوع پوشش بیش از بقیه به چشم می‌آید و خیلی‌ها را می‌بینید که از یک شکل لباس استفاده می‌کنند. سعی کنید شما جزو دسته دوم نباشید.

انتخاب هوشمندانه

سه قانون وجود دارد که با رعایت آن می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. اول این که از ترکیب لباسی با چهارخانه‌های بزرگ با کوچک استفاده کنید. دوم این که دقت کنید رنگ‌های چهارخانه‌ها یا راه‌های لباس نزدیک به هم یا مکمل هم باشند. سوم این که رنگ‌های پیراهن را با شلوار ست کنید. مثلا پیراهن سرمه‌ای با شلوار روشن مناسب است یا می‌توان پیراهنی با رنگ صورتی کم‌رنگ را با شلوار سرمه‌ای پوشید.

اندازه مناسب

همیشه یکی از مهم‌ترین موارد برای خوش‌‍ پوش بودن این است که لباستان به اندازه تنتان باشد. ممکن است شما یک لباس را زمانی که می‌خرید کاملا مناسب باشد. اما خب مشخص است وقتی ۵ بار در هفته آن را می‌پوشید دیگر مانند قبل نخواهد بود. بررسی اندازه و مناسب بودن لباس راه‌هایی دارد:

  • وقتی یقه لباس اندازه باشد نباید وقتی دکمه‌اش را می‎بندید بیش از یک انگشت داخلش برود.
  • خط دوخت شانه لباس باید دقیقا در انتهای شانه شما قرار گیرد. نه عقب‌تر و نه جلوتر.
  • تای آستین‌ها باید تقریبا وسط دست شما باشد.
  • روی قسمت قفسه سینه هم نباید لباس کشیده شده باشد یا این که بیش از اندازه آزاد باشد.

بررسی ضخامت لباس

به خودتان لطف می‌کنید اگر قبل از پوشیدن لباس ضخامت آن را بررسی کنید. می‌توانید دستتان را پشت آن قرار دهید و همه چیز را بفهمید. اگر لباس نازک است باید از زیرپوش استفاده شود. بعضی از کارشناسان مد و لباس معتقدند پوشیدن زیرپوش حتی برای لباس‌هایی که نازک نیستند هم می‌تواند به زیباتر شدن لباس در تن کمک کند.

زرد نپوشید

لطفا! لطفا زرد نپوشید. اگر رنگ پوستتان رنگ برنزه نیست اصلا رنگ زرد نپوشید. تجربه نشان داده اگر رنگ پوست برنزه نداشته باشید، با هر رنگ پوست دیگری لباس زرد کاملا نامناسب خواهد بود.