درنگ : شامپو – آبکشی، نرم‌کننده – آبکشی … به نظر مراحل شستشوی مو در حمام ساده است. اما اگر شما هم از افرادی هستید که این کار را انجام می‎دهید، شاید در اشتباه هستید. این کار باعث می‌‏شود موهای شما درخشندگی خود را از دست بدهد، خوش فرم نباشد و شکننده شود. در زیر توصیه‎هایی برای شستشوی صحیح مو داریم.

انتخاب شامپو | حتما زمان تهیه شامپو به نوع آن توجه کنید و شامپوی مناسب با موی خودتان را انتخاب کنید. اگر موهای شما چرب باشد و شامپوی مناسب موی خشک بردارید چربی مویتان بیشتر هم می‏‌شود.

شانه زدن | حتما قبل از این که موهایتان را شستشو دهید آن را شانه کنید. بعد از شستشو هم باید همین کار را کنید. شانه کردن قبل از شستشو باعث می‏‌شود قسمت‎های بیشتری از مو تمیز شود.

نرم‎کننده | هرگز نباید در استفاده از نرم‌‏کننده‌ها زیاده‎روی کنید. وقتی استفاده از این ماده زیاد شود عملکرد معکوس خواهد داشت و دیگر تاثیری روی موهای شما نخواهد داشت.

مقدار شستشو | شستشوی مو محدودیت‎هایی دارد. اگر موهای چرب دارید می‏‌توانید هر روز با شامپوی مناسب آن را بشویید، اما برای موهای طبیعی ۲ یا ۳ بار در هفته کافی است. اگر موهایتان خشک یا آسیب دیده است باید هفته‎ای یک بار آن را بشویید.

ترتیب | همیشه لازم نیست اول موهایتان را با شامپو بشویید و بعد با نرم کننده. گاهی می‏‌توان این روند را معکوس کرد و گاهی اگر موهای شما تمیز هستند می‏‌توان شامپو را نادیده گرفت و فقط نرم‏‌کننده زد.