درنگ: مطالعات اخیر نشان داده که اختلالات خواب روی خانم‌ها بیشتر تاثیرگذار است. بیشتر مشکل آن‌ها هم خروپف کردن همسرانشان است. اما بی‌خوابی بیشتر از مردان در فعالیت‌‎های روزانه زنان تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود احساس خستگی کنند.

محققان خواب همسران ۷۵۰ نفر را آنالیز کردند و این آنالیز دو سال زمان برده است. ۵۰ درصد از زنان ادعا کردند که به خاطر مشکلات همسرشان خواب خوبی ندارند و این مقدار در مردان ۲۷ درصد است. ۸۰ درصد از زنان مدعی شدند به خاطر بد خوابیدن در طول روز دچار فراموشی می‌شوند و این رایج‌ترین مشکل کم‌خوابی برای زنان است. حدود ۹۰ درصد آن‌ها هم اعلام کردند به خاطر بد خوابیدن دچار مشکل تمرکز شده‌اند.

اما می‌دانید یکی از بزرگ‌ترین دلایل بدخوابی زنان چیست؟ خروپف همسرانشان. ۶۳ درصد از مردان مدعی شدند صداهایی که در خواب ایجاد می‌کنند باعث می‌شود همسرانشان شب‌ها خوب نخوابند و این موضوع باعث می‌شود یکی از آن‌ها اتاق خواب را ترک کند.

در نگاه اول به نظر می‌رسد خروپف تاثیری روی رابطه ندارد اما این طور نیست. مطالعات نشان داده خروپف کردن زوجین مستقیما روی رابطه آن‌ها و زندگی شادشان تاثیر می‌گذارد. خواب برای زندگی ما بسیار مفید است و این را همه می‌دانیم. پس وقتی همسرتان روی خوابتان تاثیر بگذارد مشخص است که روی قسمت مهمی از زندگی تاثیر گذاشته است.