درنگ :ممکن است فردی به خاطر نوع پوشش یا شکل ظاهری جذابیت زیادی نداشته باشد اما صحبت‎هایش او را تبدیل به فردی می‎کند که همه دوستش دارند. در زیر به چند مورد اشاره می‎کنیم که می‎‌تواند جذابیت فرد را چند برابر کند.

درخواست کمک 

این که از کسی اجازه بخواهید تا به او کمک کنید از دیرباز روی افراد تاثیر زیادی داشته است. همیشه افراد دوست دارند که در شرایط سخت به آن‌ها کمک شود و چه بهتر که این کمک بدون درخواست انجام شود.

اشاره به وسایل

اگر می‌خواهید از جذابیت‎های کسی صحبت کنید بهتر است به جای اشاره با چشم‌ یا یکی از اجزای بدن به یکی از وسایل که نشان دهنده شخصیت است اشاره کنید. مثلا کیف زیبا یا کتابی که خواندنش لذت‎‏بخش است.

لبخند ملایم

همیشه در نگاه اول بهتر است لبخندی ملایم به لب داشته باشید و همیشه صحبت را با سلام کردن آغاز کنید. وقتی چنین حالتی در صورت نمایان می‌‏شود طرف مقابل بیشتر تحریک می‎شود که شما را بشناسد.

نظرخواهی صادقانه

همیشه برای افراد جذاب است که کسی نظرشان را بخواهد و شنیدن این جمله که صادقانه نظرت را بگو می‎تواند برایشان دلنشین باشد. خوب است که وقتی به موضوعی برای مدتی طولانی فکر می‎کنید از دیگران هم درباره‎اش نظر بخواهید.

جک (لطیفه)

همیشه تعریف کردن جک‌ها ایده خوبی هستند چون می‌توانند فضا را عوض کرده و آن را شاد کنند. خندیدن باعث ایجاد اکسیژن می‎شود و هورمونی به نام «هورمون پیوند» در بدن ترشح می‏‎کند. همچنین باعث می‏‌شود شرایط برای شروع یک مکالمه فراهم شود.