درنگ : جدایی در رابطه برای هیچ فردی آسان نیست و معمولا فردی که در آستانه جدایی قرار دارد یا دوران پس از آن را طی می‎کند روزهای سختی را می‎‏گذراند. این افراد معمولا در چنین شرایطی دوست دارند با کسی هم‎صحبت شوند و این هم‎صحبت شدن کار بسیار سختی است. در زیر توصیه‎هایی داریم که گر شما قرار شد آن فرد هم‎صحبت باشید بهتر است آن‌ها را رعایت کنید.

  آبراموویچ رکورد گران‏ترین طلاق دنیا را می‏‌شکند؟ | جدایی مالک چلسی از سومین همسرش
  سلفی طلاق ؛ تصاویری عجیب از لحظه جدایی! | نظر شما چیست؟

بدگویی

هرگز درباره فردی که دوستتان از آن جدا شده بدگویی نکنید. روانشناسان معتقدند چنین کاری باعث می‏شود دوستتان احساس بدی پیدا کرده و در شرایطی سخت قرار گیرد.

کنترل

به دوستتان یادآوری کنید که در عوض کنترل چه چیزهایی را به دست آورده است. همه انسان‎ها به طرز عجیبی به دنبال به دست گرفتن کنترل و اوضاع هستند.

گوش‌دهنده

شاید بارها شنیده باشید که دوستتان حرف‌‎هایی مشابه به شما می‏زند. اما همیشه سعی کنید گوش شنوای خوبی برای او باشید تا او با گفتن صحبت‎هایش راحت شود.

گذراندن وقت

بهتر است دوستتان را تنها نگذارید و بیشتر زمانتان را با هم و بیرون از خانه و خلوتتان بگذرانید. این که دوستتان در خلوت باشد برای مناسب نیست.

قضاوت ممنوع

هرگز سعی نکنید که درباره موضوعی قضاوت کنید یا به دوستتان بگویید که تصمیم درستی گرفته یا نه. بهتر است همیشه فقط شنونده باشید.

  رابطه مستقیم شغل و طلاق | بیشترین و کمترین طلاق‌ها مربوط به کدام مشاغل است؟
  نیمی از طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی | علت بروز ۱۴ درصد طلاق‌ها در سال نخست