درنگ :  شنیده‎اید که می‎گویند اگر کاری برای انجام دادن دارید آن را به افرادی بسپارید که سرشان خیلی شلوغ است؟ این گفته بسیار درست است. این افراد با تمام مشغله‎ای که دارند به همه امور می‎رسند بدون این که کوچک‎ترین استرسی پیدا کنند. از طرفی استرس یکی از دلایل بسیاری از بیماری‎هاست و به همین دلیل باید از آن دوری کرد. اما چطور می‏شود؟ افرادی که زندگی شلوغی دارند چطور استرس را کنترل و مدیریت می‎کنند؟

آن‌ها کمک دارند

شاید مادری را دیده باشید که با داشتن ۴ فرزند به همه امور خانه و بیرون از خانه هم می‎رسد. اما تعجب نکنید، خانواده خودش و همسرش مطمئنا در همه زمینه‌ها کمکش می‎کنند.

برنامه‎ریزی

این افراد برای زمان خوابیدن، این که چه مقدار غذا بخورند و یا چه زمانی به کارها برسند و در خانه باشند یا بیرون برودند برنامه‎ریزی می‎کنند و از این طریق به همه کارهایشان می‏رسند.

ورزش و هنر

این افراد سعی می‏کنند حداقل در یک رشته ورزشی یا یک زمینه هنری فعالیت کنند و این به روحیه آن‌ها و دور کردن استرس کمک زیادی می‎کند.

لذت

نکته مشترک زندگی این افراد این است که با تفریح و سرگرمی برای خودشان شرایطی فراهم می‎کنند که از زندگی لذت ببرند. با این کار استرس جایی در زندگی‎شان ندارد.

سلامتی

افرادی که استرس ندارند یک اقدام مشترک در زندگی انجام می‎دهند و آن هم رسیدگی به سلامت خودشان است. با مراجعه به پزشک و تغذیه سالم مانع از مریض شدنشان می‏شوند.