درنگ: بارها مشاهده شده بسیاری از مسافران با خرید بلیت هواپیما از سایت‌های اینترنتی غیرمجاز به مشکل برخوردند. این مشکل زمانیست که شما بلیت خود را خریداری کردید و تمام برنامه‌ریزی‌های سفر خود انجام داده‌اید اما وقتی به فرودگاه اعزام می‌شوید هنگام خروج از گیت پرواز متوجه می‌شوید که در ازای بلیت شما صندلی پرواز وجود ندارد!

پیش از هر چیز باید به شما توصیه کنیم که اگر قصد خرید بلیت‎های اینترنتی را دارید از سایت‎های مجاز دارای لوگو اقدام به خرید بلیت کنید و اگر با ورود به سایت احساس کردید وارد یک سایت بی نام و نشان شدید از خرید بلیت از این سایت‌ها امتناع کنید.

اما برای اینکه در فرودگاه احیانا متوجه عدم اصالت بلیت خود نشوید حتما به شما توصیه می‌کنیم پس از خرید بلیت به ویژه از طریق اینترنت، بلیت خود را اعتبارسنجی کنید تا از اصالت بلیت مطمئن شوید.

این سوال نیز مطرح است که چگونه پس از خرید بلیت از اصالت آن اطمینان حاصل کنید؟ اطمینان از این موضوع به راحتی امکان پذیر است. کافیست شما در سیستم اعتبارسنجی هر شرکت اطلاعات بلیت خود را وارد کنید.

برای اینکه به سیستم اعتبارسنجی تمام شرکت‌های هواپیمایی دسترسی داشته باشید به سایت http://www.aira.ir/index.php/ticket-validation-check مراجعه کنید؛ سپس لیستی از تمام ایرلاین‌ها برای شما نمایش داده می‌شود.

بسته به اینکه بلیت شما مربوط به کدام شرکت هواپیمایی است روی عنوان شرکت مربوطه کلیک کنید و کافیست شماره بلیت، نام و نام خانوادگی مسافر و کد رزرو را وارد کنید تا از اعتبار و اصالت بلیت خود مطلع شوید.