درنگ : سرطان یک شبه در بدن رشد نمی‎کند و برای پیشرفت و کشنده شدن مقداری زمان نیاز دارد. پس می‎توان با اتخاذ سبک زندگی درست و تغذیه مناسب احتمال ابتلا به آن را تا حد زیادی کاهش داد. این کار راه‌‎هایی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‏‌کنیم.

نوشیدنی قنددار ممنوع

نوشیدنی با قند زیاد نه تنها باعث دیابت می‌‏شود بلکه احتمال ابتلا به سرطان را هم افزایش می‌دهد. طبق تحقیقات خانم‎هایی که میزان زیادی نوشیدنی قنددار مصرف می‌کنند ۸۷ درصد بیشتر در خطر ابتلا به سرطان رحم هستند.

تحرک

سعی کنید بیشتر ایستاده باشید یا پیاده‏‎روی کنید و کمتر بنشینید. افرادی که در طول روز بیشتر نشسته‎اند ۲۴ درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده قرار دارند. همچنین در تحقیقاتی دیگر مشخص شده افرادی که بیشتر وقتشان را مقابل تلویزیون می‎گذرانند ۵۴ درصد بیشتر احتمال ابتلا به سرطان روده دارند.

بروکلی بخارپز

بروکلی نوعی خوراکی است که شدیدا ضدسرطان است. چیزی که بهتر است مدام بخورید. اما فراموش نکنید مطالعه‎ای در سال ۲۰۰۸ توسط محققان ایتالیایی نشان داد که بروکلی بخارپز بیشتر از هر نوع طبخ دیگر آن مناسب و دارای خاصیت است.

آجیل

سعی کنید به مقدار مناسب آجیل بخورید. این نوع خوراکی‌ها دارای سلنیوم هستند، در آن‌ها موادی معدنی وجود دارد که باعث می‌‏شود سلول‌های سرطانی خودشان را نابود کنند. یک مطالعه روی هزار مرد مبتلا به سرطان پروستات نشان داد که خوردن آجیل می‎تواند پیشرفت سلول‎های سرطانی را حتی تا ۱۳ سال به تعویق بیندازد.

سیر

این گیاه باعث قدرتمند شدن سیستم ایمنی بدن می‏‌شود و ضدسرطان است. در واقع سیر باعث می‌‏شود سلول‎های سرطانی فرصتی برای پیشرفت پیدا نکنند. در تحقیقی مشخص شد زنانی که مقدار سیر بیشتری مصرف می‌‎کنند ۵۰ درصد کمتر در خطر ابتلا به سرطان هستند.