درنگ : بعید است کسی در دنیا وجود داشته باشد که دوست نداشته باشد همیشه جوان به نظر برسد. تلاش برای جوان ماندن بیشتر در قسمت صورت افراد صورت می‎گیرد که در کانون توجهات است. خبر خوش برای خانم‌ها این است که ترفندهای آرایشی وجود دارد که می‎‌تواند باعث شود جوان‎تر از چیزی که هستند به نظر برسند. در زیر به این ترفندها اشاره می‎کنیم:

استفاده درست از روشن‎کننده‌ها

جراحی برای کشیدن پوست صورت را فراموش کنید، استفاده درست از کرم‌ها و مواد روشن‌کننده می‌تواند به همان اندازه مفید باشد. این روشن‌کننده‌ها بهتر است درست زیر خط ابرو و از داخل قوس ابرو تا دم آن کشیده شوند. به همین ترتیب آن را از بالای استخوان گونه تا نزدیکی بینی در زیر چشم هم بکشید.

 

رنگ ریمل مژه و ابرو را از مشکی به آبی تغییر دهید

این ترفند بسیار قدیمی و شناخته‎شده است. بهتر است به جای ریمل مشکی از آبی استفاده کنید تا متوجه شوید عملکردش چقدر بهتر از نوع مشکی آن خواهد بود. ریمل مشکی آلترناتیوی برای مشکی است. رنگ آبی باعث می‌‏شود سفیدی چشم شما سفیدتر به نظر برسد.

 

ناخن‎هایتان را بادامی‌شکل کنید

دفعه بعد که به سالن ناخن‎کار مراجعه کردید درخواست کنید که ناخنتان را برایتان بادامی‎شکل کنند. چرا؟ چون منتقل کننده حس ظرافت و نرمی است و باعث می‎شود دست‌ها جوان‌تر و زیباتر به نظر برسند. مخصوصا زمانی که از لاک روشن و براق به جای رنگ‌های صورتی یا مانیکورها که دیگر تکراری شدند و جذابیتی ندارند استفاده شود.

 

از بین بردن لک و تیرگی پوست

کاهش دادن یا از بین بردن لک‌ها و تیرگی‌ها و هرچه نشان دهنده سن بالا است، از روی دستان شما، کار سختی نیست. ابزاری که برای این کار لازم است را می‎توانید در آشپزخانه پیدا کنید. محلولی با سودای مخصوص پخت و پز و آب سیب‎زمینی، پیاز و مقداری سرکه سیب درست کنید. محلول را روی قسمت‌هایی که دارای لک است قرار دهید و اجازه دهید برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی محل بماند. این محلول قدرت طبیعی برای روشن کردن دارد و وقتی این کار را برای چند روز تکرار کنید آثارش را خواهید دید. این کار را یک هفته انجام دهید.

 

درخواست درست از آرایشگر

خیلی اوقات انتخاب مدل موی نامناسب باعث می‌‏شود سنتان بیشتر از چیزی که هست به نظر برسد. در نتیجه باید درخواست مدل مناسب را از آرایشگرتان داشته باشید. توصیه ما موهای صاف و چتری است. این مدل مو همیشه باعث می‎شود جوان‎تر به نظر برسید و موی چتری باعث می‎شود چین و چروک‌های پیشانی هم دیده نشود. گاهی می‎توان کنار صورت موج‎هایی ایجاد کرد، این کار باعث پرپشت به نظر رسیدن مو می‎شود.