درنگ : بروکلی یکی از خوراکی‌های فوق‌العاده است. هم گزینه مناسبی برای پر کردن بشقاب با رنگ زیبای سبز است و هم خواص بی‌‏نظیری دارد. می‌توان آن را در انواع مختلف آب‌پز، بخار‌پز، نیمه سرخ شده و یا طبخ شده در غذا استفاده کرد. پس اگر فریزرتان را با بروکلی پر کنید و در هر وعده غذا از آن استفاده کنید کار اشتباهی نکرده‎اید. اما چرا بروکلی به صورت کنسروی وجود ندارد؟!

از حبوبات سبز گرفته تا هویج، قارچ، سیب زمینی یا بسیاری چیزهای دیگر را می‎توانید به صورت کنسرو تهیه کنید. اما جای بروکلی در بین آن‎ها خالی است.

خوراکی‌‎های کنسروی به خاطر پروسه اکسیژن‎زدایی و از بین بردن آنزیم‌ها و باکتری‌ها همیشه تازه هستند. همچنین برای از بیرن بردن باکتری‌ها قبل از این که مواد در قوطی کنسرو قرار گیرند باید مواد در آب ۲۱۲ درجه فارنهایت جوشانده شوند. این پروسه برای حبوبات یا ذرت عالی است اما اگر بروکلی برای مدتی در آب با دمای زیاد بماند گل‌های آن بسیار نرم و له می‌شوند.

ضمن اینکه خوراکی‌های کنسروی دو بار پروسه حرارت دارند. یک بار قبل از این که وارد قوطی شوند و بار دیگر زمانی که آب گرم به آن‌ها اضافه ‏شود.

تصور کنید یک قوطی کنسرو بروکلی را باز کنید و با گل‌‎های سبز له و نرم شده رو به رو شوید. این صحنه می‎تواند کاری کند که حتی از خوارکی به این مفیدی برای همیشه بگذرید. حتی گفته می‎شود پروسه کنسرو کردن بروکلی می‎تواند باعث تغییر رنگ و بوی آن هم شود.