درنگ : دفعه بعدی که تصمیم به رزرو بلیط هواپیما داشتید شاید بخواهید اول به گزینه‌های صبح نگاهی بیاندازید. بیدار شدن از خواب آن هم ساعت ۵ صبح ممکن است دشوار باشد ولی تحلیلگران سخت توصیه می‌کنند که از پرواز‌های صبح استفاده کنید چون شما شانس بیشتری دارید که به مقصدتان برسید.

پرواز‌های صبحگاهی دچار تاخیر‌های کمتری نسبت به پرواز‌های ظهر و بعدازظهر می‌شوند. بنا بر گزارشات معمولا تاخیر‌ها از ساعت ۸ صبح آغاز می‌شوند و تا ساعت ۶ بعدازظهر به حادترین حالت خود می‌رسند. دلیلش هم ترافیک هوایی است. پرواز‌های صبح معمولا دچار تاخیر کمتری می‌شوند چراکه پروازی روی هوا نیست و تمام هواپیما‌های شب گذشته فرود آمده‌اند.

ضمن اینکه در صبح چاله‌های هوایی کمتری هم بر سر راه است و پرواز راحت‌تری را احساس می‌کنید. همچنین هوای ناپایدار و احتمال رعد و برق یا طوفان بسیار کمتر از پرواز‌های بعدازظهر است.

پرواز‌های صبح در شرایط عادی معمولا ارزان قیمت‌تر از زمان‌های دیگر روز هم هستند زیرا مردم ترجیح می‌دهند بیشتر بخوابند. پس این می‌تواند خبر خوبی باشد برای کسانی که دوست دارند کمی در مخارجشان صرفه‌جویی کنند تا بتوانند قهوه صبحگاهی گران قیمت‌تری بخرند و یک صبح زیبا و کم خطر‌تری را برای خود بسازند.