درنگ: همیشه در زندگی چراها و چطورهایی وجود دارد که روزانه با آنها برخورد می‌کنیم چرا که پاسخگوی بسیاری از سوالات‌مان است. در ادامه به برخی از مهمترین چراها و چطورهایی که ممکن است در روز با آن مواجه شویم، می‌پردازیم.

چرا در جای جدید خواب‌مان نمی‌برد: زمانی‌که برای اولین بار در جای جدید می‌خوابید، تقریباً نیمی از مغز شما برای محافظت در برابر خطرات احتمالی بیدار می‌ماند، به همین دلیل در این مواقع، خواب راحتی ندارید.

چطور خواب رفتن و کرختی دست و پا را درمان کنیم: مصرف چغندر، مارچوبه، اسفناج و تخم‌مرغ به علت داشتن اسید فولیک و ویتامین‌های B6 و B12 می‌تواند به درمان این کرختی کمک کند.

چطور ریزش مو را کم کنیم: برای کم کردن ریزش موی سر، روزی ۱۴ عدد بادام بخورید تا خیلی سریع ریزش موی شما کاهش یابد.

چطور صورت‌مان را چاق کنیم: خوردن خیار بین صبحانه و ناهار، نوشیدن روزی هشت تا ۱۰ لیوان آب، مصرف یک روز در میان موز و میل کردن یک تا دو قاشق ذرت پخته همراه غذا می‌تواند تاثیر زیادی در چاقی صورت داشته باشد.

چرا ایست وزنی پیدا می‌کنیم: یکی از دلایل عمده سکون وزنی، کاهش سطح سوخت و ساز و متابولیسم بدن است. مصرف بی رویه غذاهای چرب و قندی، دریافت کم آب در روز از عوامل ایست وزنی به شمار می‌آید.

چطور حالت تهوع دوران بارداری را رفع کنیم: قبل از اینکه از رختخواب بلند شوید، مقداری بیسکوییت ترد بخورید. همچنین غذای خود را طی چندین وعده در روز و به صورت کم حجم میل کنید.

چطور متوجه کم خونی شویم: احساس خستگی و بی‌حالی، سردردهای پی در پی، بی‌اشتهایی، یبوست، عدم تمرکز، علاقه‌مندی به خوردن مواد عجیب و غریب مثل خاک یا کاغذ که خوراکی نیستند، احساس افسردگی، احساس تنگی نفس، احساس سردی در انگشتان دست و پا، احساس ضعف یا سرگیجه، بی‌حالی و خستگی پوست و حالتی که رنگ پوست معمولی ولی لب‌ها کمرنگ‌تر از حد طبیعی باشد، نشان‌دهنده کم خونی است.