درنگ : پیش از این در مطلبی اعلام کرده بودیم که کثیف‌ترین وسایل روی میز رستوران‌ها منوها هستند که به طور میانگین دارای ۱۸۵ هزار نوع باکتری هستند و این مقدار تقریبا دو برابر مقدار باکتری روی لبه توالت فرنگی است. اما در این مطلب به دومین شیء آلوده روی میز رستوران اشاره می‎کنیم: نمکدان.

نمک
  فهرست آلوده‌ترین اجسامی که به آنها دست می‌زنید | تخت‌خوابتان حتما آلوده است

همیشه قبل از این که به غذایتان در رستوران نمک یا فلفل بزنید، به این فکر کنید که چقدر ظرف‌های آن می‌توانند آلوده باشند. شاید در نگاه اول آن‌ها آلوده به نظر نرسند اما این طور نیست. در رستوران‌ها معمولا کمترین زمان برای تمیز کردن نمکدان گذاشته می‌شود و وقتی روی میز و دیگر وسایل را تمیز می‌کنند، معمولا از نمکدان خیلی سریع می‌گذرند. طبق آخرین تحقیقات هر نمکدان روی میز رستوران به طور میانگین ۱۱ هزار و ۶۰۰ باکتری دارد.

  آنچه درباره قهوه‌سازها نمی‌دانیم | هشدار؛ آخرین بار چه زمانی قهوه‌ساز را تمیز کرده‌اید؟

این نمکدان‌ها معمولا تمیز نمی‌شوند و چون با یک دستمال پاک می‌شوند، جرم‌های روی آن از نمکدانی به نمکدان دیگر منتثل می‎شود. حال تصور کنید که برای پر شدن باید درشان باز شود و مطمئنا کثیفی به داخل آن‌ها هم راه پیدا می‌کند و برای مدتی داخل آن محبوس می‎شود.

  ۶ مورد از کثیف‌ترین وسایل هتل‌ها | گرانقیمت‌ترین هتل‌ها هم آلودگی دارند!

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که معمولا خانواده‌هایی که بچه کوچکی هم دارند وقتی می‌خواهد غذایشان را در آرامش بخورند، برای این که فرزندشان سرگرم شود نمکدان را به او می‌دهند تا بازی کند. این یعنی همه کثیفی دست آن کودک به نمکدان منتقل می‎‌شود و برعکس … حتی کسانی که نخواهند از آن‌ها استفاده کنند وقتی می‎نشینند آن‌ها را کنار می‌زنند تا جا برای غذایشان باز شود.

  ۶ مورد از کثیف‌ترین وسایل هتل‌ها | گرانقیمت‌ترین هتل‌ها هم آلودگی دارند!

همه این موارد به کنار؛ حتما بارها درباره مضرات نمک شنیده‌اید. پس بهتر است حداقل زمانی که به رستوران می‎روید فکر نمک زدن به غذا را از سرتان بیرون کنید.

  فهرست آلوده‌ترین وسایل آشپزخانه خانه‌هایمان