درنگ: انجام مراحل زیاد و ایستادن در صف‌های طولانی، تاخیرهای زیاد، بی‌خوابی در هواپیما و … همه از مشکلاتی هستند که سفرهای هوایی ایجاد می‌کند. شاید خیلی‌ها ترجیح دهند کاری کنند که در طول پرواز خواب باشند و سختی کمتری بکشند اما برای این هدف یادتان باشد اصلا در هواپیما کافئین نخورید.

یکی از مهمانداران بازنشسته در گفتگو با یک خبرنگار گفته است پرسنل هواپیما هرگز کافی یا چای یا آب جوش در هواپیما نمی‌خورند. اما این‌ نوشیدنی‌ها چه چیز بدی می‌توانند داشته باشند؟ بر خلاف نوشیدنی‌های قوطی‌ای داخل هواپیما، این نوشیدنی‌ها با آب لوله‌کشی شهری تهیه می‌شوند نه آب معدنی. خدمه پرواز هم اصلا نمی‌دانند که چند وقت است که محفظه آب هواپیما و لوله‌کشی‌اش تمیز نشده‌اند.

جالب است بدانید در سال ۲۰۰۴ آزمایشی روی ۱۵۸ هواپیما انجام شد تا تمیزی محفظه‌های آب بررسی شود که ۱۳ درصد آن‌ها آلوده و پر از باکتری بودند. شاید باکتری‌ها شما را بیمار نکنند اما مطمئنا سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کنند. از طرفی در این آزمایش در دو هواپیما هم باکتری خطرناک  «ای کولی» پیدا شده است.

از سال ۲۰۰۹ قوانین جهانی برای سازمان‌های هواپیمایی تغییر کرد و قرار شد حداقل سالی یک بار محفظه‌ها برای تمیز بودن مورد آزمایش قرار گیرند اما فراموش نکنید همیشه این امکان وجود دارد که قوانین آن طور که ما دلمان می‌خواهد رعایت نشوند! مثلا در آزمایش سال ۲۰۱۲ همانند سال ۲۰۰۴ مشخص شد که ۱۲ درصد از همان تعداد هواپیما‌ها محفظه آب آلوده به باکتری داشته‌اند.

این آلودگی علاوه بر اینکه می‌تواند از محفظه هواپیما باشد ممکن است از آبی باشد که در فرودگاه توسط کامیون داخل محفظه ریخته می‌شود. پس ممکن است این آلودگی‌ها مربوط به کامیون باشد که هیچ آزمایشی روی آن‌ها هم تا به حال انجام نشده است.