درنگ : بیشتر افراد معمولا تاریخ انقضا روی محصولات هنگام خریدن را خیلی جدی ‎می‎گیرند. خیلی‎ها حتی یک روز قبل از رسیدن به تاریخ انقضا شیر آن را دور می‏ریزند. اما نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه شود. یکی این که  این تاریخ‌ها خیلی‌ هم دقیق نیستند و گاهی مواد غذایی برای مدتی بسیار طولانی‏تر سالم می‎مانند و یکی این که نوع انقضا مهم است.

کیفیت غذا رابطه مستقیم با این که چه زمانی خراب می‏شود دارد. برای مثال کنسروها به راحتی خراب نمی‏شوند و به جای انقضا باید روی آن‌ها نوشته شود «بهترین زمان برای مصرف تا تاریخ». بیشتر لبنیات هم همین شرایط را دارند.

در واقع باید تاریخ‎های درج شده روی محصولات به ۳ نوع زیر باشد:

بهترین زمان مصرف تا تاریخ

این تاریخ نشان می‎دهد تا چه زمانی محصول در اوج کیفیت قرار دارد. اما بعد از آن هم می‎‏توان از محصول استفاده کرد، البته میفیت و مزه آن کمتر شده است.

تاریخ استفاده تا

این تاریخ با این نحوه نوشتن باید روی محصولاتی که فاسدشدنی هستند درج شود. مثل گوشت. اما باز هم تا مدت خیلی کوتاهی بعد از گذشتن تاریخ می‏توان از آن استفاده کرد. هرچند که بهتر است این کار انجام نشود.

تا تاریخ … فروخته شود

این نحوه تاریخ زدن هم مخصوص فروشندگان است و باید بدانند تا این تاریخ می‏توانند این محصولات را در قفسه‎های فروشگاه داشته باشند.

طبق آمار گرفته شده از مردم امریکا سالانه ۳۰ درصد از مواد خوارکی به خاطر گذشتن تاریخ مصرف دور ریخته می‏شود. این آمار واقعا فاجعه است و مطمئنا در بسیاری از مناطق دیگر دنیا هم همین مشکل وجود خواهد داشت.

هنوز هم بهترین معیارها برای نتیجه گرفتن درباره این که ماده خوراکی خراب شده یا نه تغییر رنگ، بو، شکل و طعم آن است. پس بهتر است به تاریخ‎ها دقت بیش از اندازه نکنید.