درنگ: برای بیشتر ما پیش آمده که بطری‌های پلاستیکی را بعد از استفاده کردن دوباره پر کردیم. حتی بعضی‌ها فکر می‌کنند چون این بطری‌ها به طبیعت آسیب می‎زنند کار خوبی هم می‌کنند که جلوی تولید بیش از اندازه آن‌ها را می‌گیرند.

اما این کار بیشتر از مفید بودن برای بدن شما مضر است. این نظر متخصصان است. نوعی از باکتری وجود دارد که در این بطری‌های پلاستیکی موجود است و به سرعت وارد آب می‎شود و رشد می‎کند و باکتری‎ای خطرناک می‎شود. باکتری تولید شده می‎تواند روی سیستم‌های مختلف بدن تاثیرگذاشته و به آن‌ها آسیب بزند. از نمونه آسیب‌های این باکتری سرطان سینه و اختلالات هورمونی است.

این موضوع به تائید علم رسیده است. در تحقیقی محققان بطری آب مورد استفاده ورزشکاران را برای مدت یک هفته آزمایش کردند و متوجه شدند که تعداد باکتری‌های آن به ۹۰۰ هزار در سانتیمتر مربع رسیده است. یعنی مقداری بیشتر از باکتری موجود در سرویس‌های بهداشتی. بدتر این که از این میزان ۶۰ درصد از باکتری‌های خطرناک و تهدیدی برای سلامتی بودند که می‌توانند باعث بیماری انسان شوند.

در نتیجه این تحقیق محققان شدیدا توصیه می‌کنند که بطری‌های پلاستیکی بعد از استفاده دوباره پر نشوند. کسانی هم که مجبورند بطری همراه داشته باشند بهتر است از بطری‌هایی به جنس استیل یا شیشه‌ای استفاده کنند.