درنگ: ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهور فعلی آمریکا که پیشتر به عنوان یک مدل معروف شناخته می‌شد؛ پس از انتخاب به عنوان بانوی اول آمریکا، ست لباسش را بیشتر از بین طرح‌های برند دولچه اند گابانا انتخاب می‌کند برندی که حدود ۳۲ سال قدمت دارد. دولچه اند گابانا شرکت کالای لوکس و خانه مد ایتالیایی است که توسط دومنیکو دولچه و استفانو گابانا دو طراح ایتالیایی اداره می‌شود. این شرکت بیشتر مخصوص اقلام تجملی و گران‌قیمت است. برای نمونه تتنها کت انتخابی ملانیا ترامپ حدود ۵۱ هزار دلار قیمت داشت.

  کت ۱۸۵ میلیون تومانی و جنجالی ملانیا ترامپ | فقط یک نفر خوشحال شد!

همین انتخاب باعث شد تا توجه خیلی از رسانه‌ها به این موضوع جلب شود البته این اولین بار نبود که لباس گران یک بانوی اول جنجالی می‌شد. واشنگتن پست نوشت: بازتاب کت گران‌قیمت بانوی اول آمریکا، یادآور جنجالی است که در سال ۲۰۰۹ در رسانه‌های اجتماعی بر سر عکس‌های خانم «میشل اوباما» با کفش ورزشی ۵۴۰ دلاری بوتیک «لان ون» بر پا شد. خانم «اوباما»‌ کفش طراح بوتیک فرانسوی «لان ون» را برای شرکت در مراسم جمع‌آوری غذا برای فقرا در موسسه خیریه «بانک غذا»ی واشنگتن پوشیده بود. البته تفاوت قیمت آن کفش با بهای کت خانم «ملانیا ترامپ» بسیار است.

در هر حال با وجود جنجال‌های موجود استفانو گابانا یکی از مدیران این شرکت هر بار با انتشار تصاویر او با استفاده از ایموجی‌های مختلف در اینستاگرام از او تقدیر و افتخار می‌کرد. همین امر موجب شد تا اعتراضات مردمی به اوج برسد؛ تا اینکه یک نفر به طور جدی در تویتر توییت کرد :«متنفرم از برند دولچه اند گابانا و ملانیا ترامپ»

همین موضوع باعث شد تا مدیران این برند ایتالیایی از فرصت استفاده کنند و یک کمپین اعتراضی علیه برند خودشان همراه با مردم به راه بیاندازند تا هم از خشم دیگران کاسته شود و هم راه حلی باشد برای همراهی با مردم. این کمپین با هشتگ boycottdolcegabbana در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌شود.

استفانو گابانا در فروشگاه‌های خود به همین مناسبت تی‌شرت‌های خلاقانه‌ای را با چاپ این هشتگ به فروش می‌رساند. ناگفته نماند که این اولین بار نیست که یک شخص یا یک برند علیه خودش با مردم همراه می‌شود.

سال ۲۰۱۶ زمانی که مردم در اعتراض به رفتار بیانسه در مسابقات سوپر باول (super Bowl) قصد داشتند او را تحریم کنند او با چاپ و فروش تی‌شرت‌هایی که روی آن چاپ شده بود «بیانسه را نحریم کنید» این رفتار را تغییر شکل داد و با مردم همراه شد.


در ادامه توجه شما رو به دیدن فیلمی از اعتراضات مردمی نسبت به این برند جلب می‌کنم: