درنگ: اخیرا حتی ایرلاین‌های بزرگ هواپیمایی هم شما را ناامید می‌کنند، اما شرکت هواپیمایی سنگاپور می‌‏تواند نظر شما را عوض کند. این هواپیمایی در سال‎های اخیر به عنوان بهترین شرکت هوایی به کارش ادامه داده و معیار انتخابش هم رای مسافران درباره فاکتورهایی مانند راحتی کابین، سرویس‎دهی، غذاها، خدمات مشتریان و …. است. در واقع از زمانی که بین شرکت‎های هواپیمایی رقابت صورت گرفته هواپیمایی سنگاپور رتبه اول را داشته است. جالب اینجاست که سنگاپور بهترین فرودگاه دنیا را هم دارد.

دلیلش ساده است. یک بار یکی از پروازهای کلاس اقتصادی این شرکت را رزرو کنید و وقتی سوار هواپیما شدید فراموش می‎کنید که کلاس صندلی شما اقتصادی است نه «فرست کلس». عرض صندلی به خوبی مناسب برای شانه‎های شماست و طوری طراحی شده که بتوانید پاهایتان را دراز کنید. آرامش و راحتی‎ که این صندلی به شما می‌بخشد باعث می‏‌شود احساس کنید در خانه هستید.

از امکانات دیگر دو پورت USB، چراغ مطالعه متحرک، جعبه کمک‎های اولیه و دیگر امکانات مانند گوشی صداگیری و بار نوشیدنی است. این امکانات باعث می‏‌شود زمانی که سوار هواپیما می‌‏شوید با این که سطح اقتصادی را انتخاب کردید فکر کنید در «فرست کلس» هستید.

اگر بلیت «فرست کلس» تهیه کنید روی آسمان‎ها خواهید بود. صندلی چرمی با ابعاد مناسب که به راحتی تخت‎‏خواب می‏‌شود. غذاهای بی‏‌مزه هواپیما را فراموش کنید. این شرکت در محوطه پذیرایی غذاهایی ارائه می‏‌دهد که با خوردن آن آرامشی که به خاطر داشتن ارتفاع زیاد از سطح زمین از دست داده‎اید را دوباره به دست آورید. برای تهیه این غذاها تیمی متشکل از ۸ سرآشپز بین‎المللی در هواپیما حاضر هستند. ویژه‎ترین غذاها هم خاویار و استیک هستند. غذاهای متعارف هم در منوی این پرواز دیده می‎شوند.

عکس‌هایی از بخش اکونومی و فرست کلس این هواپیما را در زیر ببینید.