درنگ: اگر بخواهیم به میوه‎ها و طعم آن‎ها فکر کنیم یکی از میوه‎هایی که حتما به ذهن می‌‏رسد انگور است. اما هرچه در بستنی‎ها و شکلات‎های مختلف بگردید بعید است بتوانید طعم انگور را پیدا کنید. چرا؟

حتما باید دلیل مشخصی وجود داشته باشد که بشر تا به حال اقدام برای ساختن خوراکی با طعم انگور نکرده است. اصولا انگور مقدار زیادی آب دارد به همین دلیل خوردن آن راه آسانی برای هیدراته ماندن است. اما وقتی تصمیم می‎گیرید آن را فریز کرده و بستنی‎اش را درست کنید آن مقدار آب تبدیل به یخ می‌‏شود.

شاید بستنی یخی بتواند با انگور درست شود اما مطمئنا کمتر کسی دوست دارد وقتی بستنی اسکوپی سفارش می‎دهد یکی از اسکوپ‏‌هایش پر از آب باشد. از طرفی بیشتر مزه انگور به هسته‎های آن است و این هسته‌‎ها برای بستنی مناسب نیستند و اگر از انگور خارج شوند بیشتر مزه آن را می‎گیرند.

شاید اگر انگور مانند دیگر میوه‎ها در بستنی‎ها و … استفاده می‌‏شد آنقدر اشتیاق مردم برای استفاده از آن زیاد نبود. شاید اگر این طعم وجود داشت جزء طعم‎های پرطرفدار هم نبود. اما در غیاب این طعم یکی از دغدغه‎های اصلی کمپانی‎ها ساخت خوراکی‎هایی با طعم آن شده است. کمپانی‎ها می‎دانند در دنیایی که پر از طعم وانیل و انواع چری‎ها است، تولد یک طعم جدید چقدر می‎تواند جذاب باشد.

تا به حال نتایجی برای تحقیقات روی ساخت این طعم حاصل شده است. برای مثال در بستنی‎های معمولی میکس کردن مقداری از انگور می‌‏تواند طعم آن را تغییر دهد یا حتی ساخت اسانسی که شبیه به آن باشد در دستور کار قرار گرفته تا به جای خود میوه از اسانس آن استفاده شود.