این شرکت سوئدی شهرت جهانی را در سال ۲۰۰۶ و پس از ساخت خودروی CCX بدست آورد. خودرویی تماماً دست‌ساز که شتاب صفر تا صد سرسام آور ۳٫۲ثانیه ای آن بسیاری از رقبا را کنار زد. از این خودرو تنها ۲۹ دستگاه ساخته شد که همانند دیگر محصولات کوئنیگزگ تمامی آن‌ها دست‌ساز بودند.

2007 Koenigsegg CCX
2007 Koenigsegg CCX

اخیرا شرکت خودرو سازی کونیگزگ توسط فیسبوک رسمی خود در کشور استرالیا یک عکس از نسل جدید این خودرو منتشر کرده که قرار است جایگزین مدل قبلی آن یعنی آگرا آر اس شود.

تصویر منتشر شده از عقب این خودرو جزئیات دقیقی نمایش نمی‌دهد اما میتوان حدس زد مدل جدید کونیگزگ دارای یک باله بزرگ درعقب، چراغ های ظریف از نوع  LED و چهره کاملاً تحاجمی دارد. بجز تصویر نا واضحی که از عقب این خودرو منتشر شده اطلاعات دیگری از این سوپر اسپرت جدید خودورسازی سوئدی در دسترس نیست، البته به نقل از صحبت های منتشر شده از رئیس این شرکت خودروسازی انتظار می رود این خودرو از یک موتور مسابقه ای بدون استفاده از تکنولوژی هیبریدی و برقی بهره خواهد برد.

خودروی آگرا آراس  از یک موتور ۵ لیتری تویین توربو ۸ سیلندر استفاده می‌کند که قادر به تولید ۸۶۵ کیلووات قدرت و ۱۲۸۰ نیوتون متر گشتاور است که انتظار می رود با یک بازنگری کلی این موتور با توان بیشتر برروی مدل جدید نصب شود.

در حال حاضر این شرکت خودروسازی با ثبت سرعت ۴۵۷ کیلومتر بر ساعت صاحب رکورد سریع ترین خودروی جهان است این خودرو قادر است ۰ تا ۴۰۰ کیلومتر را در ۳۳٫۲۹ ثانیه بپیماید. پیشتر فیلم هایی از آزمایش سرعت این خودرو منتشر شده بود.

بنابر گزارشات منتشر شده علاقه مندان در سراسر دنیا می توانند این خودرو را از طریق نمایندگی رسمی شرکت سفارش دهند و انتظار می رود جانشین آگرا آراس حداکثر در سال ۲۰۱۹ در نمایشگاه موتور جنوا رونمایی شود.