درنگ: سیدصالحی به «شهروند» می‌گوید: این جمله خنده‌دار را من نگفتم و انتخاب شیطنت کرده است و البته برخلاف میل باطنی‌ام قصد شکایت از انتخاب را دارم.
سیدصالحی در توییتش به صورت فنی‌تر توضیح داده است که مسدودکردن فیلترشکن‌ها برای سروش هم دردسرساز شده و دو آی‌پی سروش از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت بسته شده است و باعث شده فشار زیادی به یکی از سرورهای اصلی وارد شود. نتیجه این که سروش کند شده است.
سروشی‌ها اما دلشان خیلی پر است. آنها می‌گویند سیاست‌های کشور ناخواسته باعث شده است که برای سروش ضدتبلیغ شود و هر کس به هر نحوی دستش می‌رسد پیام‌رسان سروش را بزند. آنها می‌گویند کاش سروش هرگز به این صورت سر زبان‌ها نمی‌افتاد تا دردسر هر روز پاسخ‌دادن و شفاف‌سازی نداشته باشیم.می‌گویند کاش شرایطی ایجاد شده بود که آنها هم مانند دیگر پیام‌رسان‌های داخلی در حاشیه رشد می‌کردند و با مدیران دولتی سر زبان نمی‌افتادند تا علیه آنها جبهه‌گیری‌های حق و ناحق شود.
سروش که در بهمن ٩۴ شروع به کار کرده است، در ابتدا ٧٠٠‌هزار عضو بیشتر نداشت و در مدت کوتاهی ادعا شد که سروش ١٠‌میلیون نفری شده است. آماری که البته در صحت آن اما و اگر وجود دارد و گفته می‌شود که سروش تعداد دانلودهای پیام‌رسانش را به‌عنوان کاربر فعال به حساب می‌آورد وگرنه سازمان فناوری اطلاعات ایران به مجلس گزارش داده بود که مجموع پیام‌رسان‌های داخلی ٨‌ میلیون و ٢٠٠‌هزار کاربر بیشتر ندارند.
تهدید به شکایت سایت انتخاب توسط پیامرسان سروش:
سایت عصر ایران نیز در گزارشی نوشت:  مدیر پیام رسان سروش، سایت انتخاب را تهدید به شکایت کرد! این تهدید بعد از آن صورت گرفت که انتخاب به نقل از سیدمیثم سیدصالحی، مدیر سروش نوشت که او از دولت خواسته ۱۰ میلیون کاربر به این پیام رسان دهد. سیدصالحی در واکنش به این خبر، اظهارات منتسب به خود را تکذیب و سایت منتشر کننده را تهدید به برخورد حقوقی کرد.  این احتمالاً اولین بار است که یک پیام رسان داخلی در صدد شکایت از یک رسانه داخلی برآمده است!
پایگاه خبری انتخاب در واکنش به این تهدید فیلمی از اظهارات مدیر سروش در دانشگاه الزهرا (س) را منتشر کرده است که نشان می‌دهد وی از دولت می‌خواهد کاری کند که سروش یک پایگاه کاربری ۱۰ میلیونی داشته باشد.
متن سخنان سید صالحی دقیقاً به شرح زیر است: آقای وزیر [ارتباطات] ادعا می کنند ما پهنای باند دادیم به پیام رسان‌های داخلی. این پهنای باند الان به چه درد من می‌خورد؟ مگه من مصرف پهنای باندم چقدر است؟ من الان پایگاه کاربری می‌خواهم. اگر راست می‌گویید که قرار است آن انحصار بزرگ شکسته بشود بیایید یک کاری کنید من آن پایگاه کاربری ۱۰ میلیونی که تلگرام در کشور داشته رو داشته باشم.
در این باره سه نکته قابل توجه است:
* مدیر پیام رسان سروش می‌گوید: «این پهنای باند الان به چه درد من می‌خورد؟ مگه من مصرف پهنای باندم چقدر است.» این بزرگترین اعتراف مدیر سروش درباره عدم استقبال مردم ایران از این پیام رسان است. وقتی او پهنای باند اختصاص داده شده را زیاد می‌داند و می‌گوید مگر من چقدر مصرف پهنای باند دارم معنای ساده و فنی‌اش این است که تعداد کاربران سروش اندک است و الا اگر زیاد بودند که باید مصرف پهنای باند سروش هم بالا می رفت.
* فرق است بین کارآفرینی که استارت آپی را از صفر راه انداخته است و با تدبیر خود مدیریت می‌کند با کسی که از بودجه بیت المال حقوق می‌گیرد تا بر مجموعه‌ای که آن هم با بودجه بیت المال راه اندازی شده است، مدیریت کند. حاصل پارادایم ذهنی چنین مدیری همین انتطاراتی است که بیان می کند: من الان پایگاه کاربری می خواهم. بیایید کاری کنید من پایگاه کاربری ۱۰ میلیونی داشته باشم! مگر قرار است دولت پایگاه کاربری به پیام رسان‌ها بدهد؟
* مگر زمانی که سایت کلوپ به عنوان یک شبکه اجتماعی داخلی راه افتاد و میلیون‌ها عضو گرفت، دولت به او پول و کاربر داد؟ همین آپارات و تماشا و نماشا و … چطور؟ سال‌هایی که در ایران وبلاگ نویسی رواج داشت، پرشن بلاگ و بلاگفا و میهن بلاگ کاربران و هزینه‌های خود را از بیت المال می‌گرفتند؟!
* اصلاً چرا از بین این همه پیام رسان داخلی مانند ویسپی و بله و گپ و … تنها این سروش است که طلبکاری می‌کند؟ البته قابل درک است، چرا که سروش متعلق به صدا و سیمایی است که سال‌های سال به انحصار عادت کرده و مدام بودجه‌های کلان را بلعیده و خروجی‌اش نیز همین است که می‌بیند! حالا همان سازمان وارد عرصه‌ای شده که در آن رقابت وجود دارد ولی نمی‌تواند به تلگرامی که فیلتر هم شده است، حتی نزدیک شود! آیا باید همسایه‌ها یاری کنند که صدا و سیما پیام رسان داری کند؟!
* بزرگترین زیرساخت برای یک پیام رسان نه امکانات فنی مدرن و نه منابع مالی عظیم که «اعتماد»ی است که مردم نسبت به آن پیام رسان دارند.بهتر است برخی پیام رسان‌های داخلی به جای طلبکاری از زمین و زمان و درخواست پایگاه کاربری از این و آن، طوری رفتار کنند که اعتماد مردم را جلب کنند و این، تنها با کرنش واقعی در برابر اراده مردم به دست می‌آید.
* بعد از تحریر: تلگرام، بیش از ۴۰ میلیون کاربر در ایران دارد نه ۱۰ میلیون.