درنگ: تحقیق جدیدی نشان می‌هد بیشتر امریکایی‌‌ها وقتی از خواب بیدار می‌شوند قبل از هر چیز به پول و کار کردن فکر می‎کنند؛ ۵۶ درصد از مردان و ۴۸ درصد از زنان. همچنین این تحقیق نشان داده افرادی که با فکر کردن به این دو موضوع از خواب بیدار می‌شوند، کمتر پیش می‌آید که به چرت زدن فکر کنند و راس همان ساعتی که ساعت را برای بیدار شدن تنظیم کرده‌اند از خواب بیدار می‌شوند.

طبق آمار موجود بیشتر افرادی که درآمد بیشتری در زندگی دارند ساعت ۵ صبح بیدار می‌شوند. افرادی که ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می‌شوند بیشترین رضایت را از کارشان دارند. اما آن‌هایی که با فکر کردن به پول از خواب بیدار می‌شوند معمولا چرت نمی‌زنند و موفق‌ترین‌ها هستند.

همچنین افرادی که مشاغل دولتی دارند وقتی از خواب بیدار می‌شوند قبل از هر چیز به اعتبار و ماموریت کاری‌شان فکر می‌کنند. ۵۲ درصد این افراد بعد از بیدار شدن چرت نمی‌زنند.

  پولدار یا فقیر؟ رنگ رخسار خبر می‌دهد … | تشخیص وضعیت مالی از روی قیافه

نتیجه‌‎گیری این تحقیق این است که عادت چرت زدن بعد از بیدار شدن از خواب شاید خیلی مانع از موفقیت کسی نشود، اما مطمئنا برنامه‌های کاری را به هم می‌ریزد. کسانی که بعدازظهرها هم تا دیروقت و حتی گاهی تا شب کار می‌کنند شاید صبح دیرتر بیدار شوند.

طبق ادعای موسسه خواب تکزاس، ساعت بیدار شدن از خواب رابطه مستقیم با نوع کار و ساعت کاری فرد در طول شبانه‌روز دارد و اگر شما از افرادی هستید که صبح‌ها سخت از خواب بیدار می‌شوید به احتمال زیاد ساعت کاری‌تان در روز زیاد است و جای نگرانی از این بابت نیست.

  کدام راه را برای پولدار شدن بر می‌گزینید؟