e-Skin نواری باریک است که می‌توانید به دور دست خود ببندید و با استفاده از آهنربایی که در نزدیکی‌اش قرار می‌دهید به تعامل بپردازید. بنابر زاویه‌ای که دست شما با آهنربا دارد ولتاژ وارد شده متفاوت است به دست متفاوت است که همین موضوع باعث ایجاد حس یک جسم خارجی را به شما می‌دهد. برای این منظور نرم ‌افزاری  ساخته شده است که با دستور‌های متفاوتی که دریافت می‌کند قادر است جهت صحیح ولتاژ ارسالی به دست را شناسایی کند.

 

در عکس زیر سعی شده است تا با استفاده از این فناوری باز و بسته کردن یک لامپ مجازی را شبیه سازی کند. به این صورت که با قرار دادن کف دست بر روی آهنربا و چرخاندن دست بر خلاف عقربه‌های ساعت لامپ خاموش و باز می‌شود و بلعکس.

New Electronic Skin

محقق این فناوری Gilbert Santiago Canon Bermudez در  مصاحبه‌ای گفته است که این فناوری قرار نیست جایگزین تکنولوژی VR فعلی شود بلکه قادر خواهد بود با قرار گرفتن در کنار فناوری‌های فعلی مکمل‌ آن‌ها شود تا به تکمیل شدن حس واقعیت مجازی کمک کند.

 

تکنولوژی VR یا واقعیت مجازی فعلی از دوربین دستگاه متصل به آن برای  شناسایی اطراف و حرکات استفاده می ‌کند. هرچند که توانایی ارتقا و پیشرفت را در آیند دارد ولی در کل نمی تواند فناوری‌ باشد که قادر به تشخیص حرکات کوچک مثل حرکت انگشتان باشد. اما با ترکیب شدن با e-Skin قادر خواهد بود نه تنها انگشتان را شناسایی کند بلکه به شما اجازه می‌دهد تا با دنیای مجازی به تعامل بپردازید و حتی آن را دستکاری کنید.

New Electronic Skin

این فناوری می‌تواند همچنین با قرار گرفتن در کنار فناوری‌های دیگری مانند AR (Augmented Reality) تجربه‌ای متفاوت در بازی‌های آینده و برنامه‌های کمک آموزشی ایفا کند. فکرش را کنید که قادر به دیدن اجسام در سایز و اندازه واقعی باشید و بتوانید آن‌ها را لمس و تجربه کنید. نظر خود را راجع به این فناوری برای ما به اشتراک بگذارید.